5 Mayıs 2013

Adana Demirspor 1 - 0 Göztepe

Göztepe galibiyeti Erçağ'ın golü ile geldi ve Play-Off yolunda bir engel daha geride kaldı. Şaka gibi ama Adana Demirspor önündeki 3 karşılaşmayı kazandığı takdirde Süper Lige yükselecek! Evet, son 17 yılda Süper Lige hiç bu kadar yakın olmamıştık.

Yaklaşık 40 dereceye varan bir havada saat 15:30'a maç koyan TFF'yi "kınayarak" karşılama hakkındaki yorumumuza geçelim. 

Demirspor maçın başından sonuna oyunu domine etti diyebiliriz. Fakat gol bölgesinde ve hücum organizasyonlarında fazlasıyla beceriksiz olduğumuzu ekleyelim. Luis maalesef yırtıcı bir oyuncu değil ve çok etkisiz kaldı! Juninho son vuruşlarda başarısızdı. 

Göztepe cılız ataklarla üstümüze gelmeye çalışsa da defans bloğu hatasıza yakın oynayarak bu atakları önlemeyi bildi. Orta sahada Erçağ ve Erman iyi mücadele etti. Roger poziyonlarda "ağır kanlılığını" sürdürdü.

Tribün performansı sıcak havaya rağmen epey iyiydi diyebiliriz. Kapalı tribünlerin bir ara grubun olduğu kale arkasına "ses gelmiyor" şeklindeki nümayişinden sonra grup desibeli ciddi anlamda yükseltip kapalı tribünlere gereken cevabı verdi.

Son olarak; her ne kadar Şimşekler Grubu susturmaya çalışsa da Göztepe kümeye tezahüratları ise bize hiç mi hiç yakışmadı! 

Hiç yorum yok: