29 Nisan 2013

Şampiyonlara Dair

1. lig'te pazar günü şampiyonlar belli oldu. Ne ilginç tesadüftür ki Cumhurbaşkanı'nın şehri Kayseri ile Başbakan'ın şehri Rize ipi beraber göğüslediler. Rize, Erciyes'e -protokol hatası yaparak- öncelik tanımadı!

Bunlar tabii ki tesadüf... Yoksa Türkiye'de böyle şeyleri akla getirecek bir siyasi ve sosyal ilişkiler ağı yok(!). Bunlar bizim gibi şüphecilerin, kötü düşünceli kişilerin kuruntuları...

Şampiyonların bir diğer ortak noktası da uzunca süre boş tribünler önünde oynamaları. Erciyes, şampiyon olacağı maçta bile tribünleri dolduramadı. Şampiyonluğa çok sevinen Rizeliler de ancak ikinci yarının ortalarında tribüne gelmeye başladı. Tribünsüz başarı, Türkiye futbolunda sıkça görülen bir özellik olmaya başlıyor.

Süper Lig'e çıkan Rize ile devreyi aynı puanla (27) bitirdiğimizi hatırlamak gerekli. Onlar devre arası şampiyonluk parolası ile girişimler yaparken biz zaten kısıtlı olan kadroyu dağıttık. 22. haftaya kadar da puan farkları ilk yarıdaki çizgideydi. Sonrasında biz dağıldık onlar koptu.

Şampiyonlara ve ligin genel seyrine dair yazmaya devam edelim...
1 yorum:

salih dost dedi ki...

bu sene ligte çekişme daha azdı kopmalar daha erken oldu