16 Nisan 2013

Ankara Tayfası'na Dair...

"Adana Demirspor Ankara Tayfası" adı, bu blog ve "Gurbette Demir Gibiyiz"  pankartıyla ilişkili bir kavram. Bu blogu yok sayan ya da pankartın arkasında olmaktan çekinenler açısından, Ankara Tayfası'ndan başka bir şeyden bahsediyoruz demektir. Herkesin Demirsporluluğunu istediği gibi yaşamaya hakkı var; kimseye bugüne kadar bizimle olacaksınız diye bir baskı yapmadık, yapmayız.

Demirspor tribünlerinin en büyük gücü olan Şimşekler Grubu ile de güçlü bir temasımız var; her ne kadar bir dönem kısa süreli bir sorun yaşasak da, hala bir çok organizasyonda -örneğin Bekir Çınar Turnuvası'nın organizasyonunda ya da Taraftar İlkeleri'nin açıklanması konusunda- sıkı bir muhabbete sahibiz.  En son Kartal maçında da görüldüğü gibi, deplasman biletleri konusunda -sağolsunlar- doğrudan bilgilendirme içinde olan kişileriz. Çünkü onlarla da açık açık konuşup derdimizi anlatıyoruz.

2007'den bu yana Ankara Tayfası'nın yaptıkları, açık ve ortadadır; Adana Demirspor tribünlerinde birçok kavramı bu blog aracılığı ile genelleştirdiğimizi biliyoruz; en basitinden "altyapı" ve "mali disiplin!" Uzak deplasmanlara gitmek gibi bir huyumuz var; Çanakkale, Kırklareli ya da Trabzon, bizim için Adana'da olmaktan daha çekici.

Biz de kendi aramızda sıkıntılar yaşadık. Kamuya açık bir organizasyon olmanın dertlerinden biri bu. Kapalı bir grup olsaydık ya da bir kişinin yürüttüğü bir sayfa olsaydık her şey daha kolay olabilirdi. Biz iyiyi kötüyü, her şeyi, açık bir şekilde tartıştık ve buna devam ediyoruz.

Bu açıklamayı kişisel olarak yapıyorum; nedeni bir süredir büyüyen ve değişen taraftar kitlesine bazı geçmiş bilgileri ve ne durumda olduğumuzu ortaya koymak içindir.

1 yorum:

salih dost dedi ki...

sizi seviyoruz ankara tayfasi