14 Mart 2013

Urfaspor Sıkıntısı

Grupların bölgelere göre ayrılmasıyla Ş.Urfaspor'la sık sık karşılaştık son dönemlerde. Çokça canımızı yakan, önümüze taş koyan takımlardan... Hiçbir iddiası yokken bizim maçlara özel olarak bilenmek konusunda uzmanlar! Bizi yenmek, bölge takımları için bir mertebe!

Hele ki 2007'deki yükselme grubundaki 2-2'lik maçların ikincisi unutulmaz. O sezon, grup maçlarında ilk ikiye girip sarı-yeşillilerle birlikte yükselme grubuna çıkmıştık. Grup maçlarının ikincisinde, deplasmandaki maçta, 4 kırmızı kart görüp 1-0 yenilmiştik. Gol, 2 kırmızıdan sonra gelmişti...

Bize hınçları bitmedi; Urfa'daki maçta, ligin bitimine 3 hafta kala, biz ikinci sırada ve onlar altlarda iddiasızken yine olayların damga vurduğu maçta, berbat hakem kararları ile 2-2 berabere kaldık. O maçın -güya- "sorunsuz" geçeceği konusunda yöneticilerimiz camiamızı ikna etmişti! Maçtan sonra Urfaspor yönetimi, teknik direktör Mustafa Çapanoğlu'nun görevine son verdi ve birçok futbolcuyu kadro dışı bıraktı. Kaybettiğimiz iki puanla üçüncülüğe düştük ve sonraki haftalar Bolu ve Sarıyer'i yensek de ilk ikiye giremeyip play-offlara kaldık.

Çapanoğlu'nun bizimle derdi o vakit bitmedi; ertesi sene de Karabükspor'la başımıza bela olmaya devam etti.

Urfaspor'la toplamda 15 kez karşılaştık; 7 galibiyetimiz var; 5 beraberlik ve 3 mağlubiyet...
(http://www.mackolik.com/Comparison/AllMatches.aspx?id=1001802)


Hiç yorum yok: