Ana içeriğe atla

2007'deki Kartalspor Maçı

Bu haftaki rakibimiz Kartalspor'la en son 2007'de oynamıştık. Ligin adının Lig B olduğu son sene. Şampiyonluğa en çok yaklaştığımız, belki de en çok inandığımız yıldı; hayalkırıklıklarının da ilk yılı. Kademe gruplarını lider tamamlayıp, diğer 4 grubun ilk ikisi ile birlikte play-off grubuna yükselmiştik. O grubun ilk ikisi doğrudan üst lige çıkıyordu. Adana'da Kartalspor'a trajik şekilde kaybettiğimiz o maç, bizi ilk iki yolunda çok yaralamıştı. O sezon, Kartalspor'la aynı puanda olmamıza rağmen averajla 3. olup ekstra play-off'lara kalmıştık. Bursa'daki Giresun maçıyla sonuçlanan günler... Kartalspor 2007'de yükseldiği 1.lig'ten bir daha düşmedi, tıpkı aynı grupta 1. olup yükselen Boluspor gibi. O yıl biz çıksak gruptan kaderimiz nasıl çizilecekti kim bilir?

11 nisan 2007'deki maçta Çertin'in gördüğü kırımzı kartla son 10 dk.ya 10 kişi girmiştik. Ardından 85'de yediğimiz golle 1-0 yenik duruma düşüp, 88'de Serkan Turhan'la beraberliği yakalamıştık. Ama ne yazık ki hemen arkasından 89'da yediğimiz gol, bizi sadece 3 puandan etmedi sezon sonundaki kaderimizi de çizdi belki. ( http://www.tff.org.tr/Default.aspx?pageID=29&macId=2397 )

Maçı evde Mustava ve Kemal Uçar ile internet başında takip ettiğimizi, son dakikada nasıl yıkıldığımızı çok net hatırlıyorum. Ergun Kara'nın Kanal A üzerinden anlatımı hala kulaklarımda. Mustava, o günlerde sıkça tekrarladığı "berabere kalacağımıza yenilelim" mottosunu pek anmamaya başlamıştı maçtan sonra!
Kartalspor, play-offların ilk devresinde son sıradaydı. İkinci devre teknik direktör değişikliğiyle büyük bir atağa geçmişlerdi. Maç öncesi sıralamada bizim altımızdaydı ve bizi yenerek yarışa ortak oldular. Önceki hafta Küçükköy'e kaybettikten sonra bir de Kartal'a yenilince iyice hırpalanmıştık. Neyse ki sonraki hafta bu kez yine son dakikalarda Özgür Nasuh'tan gelen golle Arsin'i 2-1 yenip yukarıya tutunmuştuk.

Hey gidi günler...

O senenin garip notlarından biri de, İstanbul'daki hem Küçükkköy hem Kartal maçlarının rakiplerin cezası nedeniyle seyircisiz olmasıydı. Biz de özlediğimiz İstanbul deplasmanını taa son hafta Sarıyer'e karşı yapmıştık. Keza, Tayfa'nın oluşum günleriydi o yıllar; Gurbette Demir Gibiyiz pankartıyla ilk deplasmanı yine 2007'de Kırıkkale'ye idi.

Bu sene 2007 ve 2008'ten kalan hesapları görmeye başladık. Önce Levent Eriş'in sonra Ramazan Altıntepe'nin canını sıktık!  Bakalım bu hafta Kartal'ın yıllar önce bize attığı o çalımın da üstesinden gelebilecek miyiz?

Kartalspor tribününün, hala aktifler mi bilmiyorum ama Boranlar'ın, bize sempatisini ve sonraki yıl Pendik'teki maçta bizimle birlikte olmalarını da tribün adına not edelim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.