Ana içeriğe atla

Bu Maç Bir Uyarı Olsun

Şanlıurfaspor ile oynadığımız maç sonuç açısından süreci tekrar etse de oyun açısından aynı şeyi söylemek mümkün görünmüyor.
 
Erçağ, goldeki hatası umurumda değil, azmi ve oyuna kattıkları ile bizi mutlu ediyor. Daha fazla mutlu eden yönü ise sahada gerçek bir Demirsporlu izlenimi vermesi. Ancak Erçağ bu maçta iyilerden olmakla birlikte kendi performansının gerisinde idi.
 
Lawal. Demirspor'a gelişi ile birlikte takımın yapısında gözle görülür bir değişim oldu. Kaliteli bir futbolcu olduğu her halinden belli. Ancak o da bu maçta kendisinin altındaydı.
 
İrfan biraz daha iyiydi, ama biraz daha iyi olması için değil yıldız olduğunu ortaya koyması için aldık onu.
 
Hüseyin Cimşir müdahaleleri yerindeydi ama mücadele gücünün düşük olduğunu düşünüyorum.
 
Kısaca, takım olarak ortalama bir görünüm sergiledik.
 
Ama son üç haftada bu ortalamaya alışmadık, daha doğrusu alışmadık bir Demirspor izledik. Keyif aldık, sonuçtan kaygı etmedik, futbol izledik. Futbol konuştuk, bu yazının içeriği dahi futbol. Yani Demirsporlunun ömrünü uzatacak şeyler bunlar. Gönül bunların devamını arzuluyor. Artık potansiyel olduğıunu da biliyoruz.
 
O halde. O halde bu form düşüklüğünü (saha şartlarından olduğunu umarak) bir uyarı olarak algılamak, disiplini elden bırakmamak, galibiyet serisine devam etmek gerekir. Bir diğer uyarı da Ankaragücü'nün geçirdiği döneme, puan durumundaki yerine, İddaa'da çıkacak rakip takımı küçültücü olası oranlara kanmamak açısından yapılmalıdır. Bu ligde alınacak her puanın altın değerinde olduğunu unutmamak gerekir. Hangi dereceye oynarsak oynayalım, olası puan kayıplarını aramamamızı temenni ederim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.