31 Ekim 2012

Bu Maç Bir Uyarı Olsun

Şanlıurfaspor ile oynadığımız maç sonuç açısından süreci tekrar etse de oyun açısından aynı şeyi söylemek mümkün görünmüyor.
 
Erçağ, goldeki hatası umurumda değil, azmi ve oyuna kattıkları ile bizi mutlu ediyor. Daha fazla mutlu eden yönü ise sahada gerçek bir Demirsporlu izlenimi vermesi. Ancak Erçağ bu maçta iyilerden olmakla birlikte kendi performansının gerisinde idi.
 
Lawal. Demirspor'a gelişi ile birlikte takımın yapısında gözle görülür bir değişim oldu. Kaliteli bir futbolcu olduğu her halinden belli. Ancak o da bu maçta kendisinin altındaydı.
 
İrfan biraz daha iyiydi, ama biraz daha iyi olması için değil yıldız olduğunu ortaya koyması için aldık onu.
 
Hüseyin Cimşir müdahaleleri yerindeydi ama mücadele gücünün düşük olduğunu düşünüyorum.
 
Kısaca, takım olarak ortalama bir görünüm sergiledik.
 
Ama son üç haftada bu ortalamaya alışmadık, daha doğrusu alışmadık bir Demirspor izledik. Keyif aldık, sonuçtan kaygı etmedik, futbol izledik. Futbol konuştuk, bu yazının içeriği dahi futbol. Yani Demirsporlunun ömrünü uzatacak şeyler bunlar. Gönül bunların devamını arzuluyor. Artık potansiyel olduğıunu da biliyoruz.
 
O halde. O halde bu form düşüklüğünü (saha şartlarından olduğunu umarak) bir uyarı olarak algılamak, disiplini elden bırakmamak, galibiyet serisine devam etmek gerekir. Bir diğer uyarı da Ankaragücü'nün geçirdiği döneme, puan durumundaki yerine, İddaa'da çıkacak rakip takımı küçültücü olası oranlara kanmamak açısından yapılmalıdır. Bu ligde alınacak her puanın altın değerinde olduğunu unutmamak gerekir. Hangi dereceye oynarsak oynayalım, olası puan kayıplarını aramamamızı temenni ederim.

Hiç yorum yok: