18 Eylül 2012

"Yönetim İstifa" Ama Nasıl?

Adana Demirspor kulübü yönetimleri ile değil her zaman taraftarı ile ses getirmiştir. Taraftarı ile maç almıştır. Taraftarı ile maç vermiştir. Çiçekleri taraftarı hak etmiş, yergiyi de onlar üstlenmişlerdir. Yönetimler ise süreç içinde adı yönetim olmakla birlikte hiçbir dönemde başrol oyuncusu olamamışlar, ya yardımcı oyuncu ya da figüran olmuşlardır. Durum bugün de aynıdır. Başrol oyuncusu figüranı istememektedir. Durum açık ve nettir, figüran anlamsızca direnmektedir. Oyunun güzelleşmesi adına ortaya bir şey koyamadığı gibi, çirkinleştirmektedir de...
 
Bu noktada taraftarın yönetimi istememesi kadar doğal bir şey yoktur. Ancak bunu isterken bir yöntem değişikliğine mi gitsek diyorum. Şimşekler Grubu'na tribün öğretecek değilim. Ne birikimim var tribün konusunda o kadar, ne de haddim. Ancak gönlümden geçeni de söylemem lazım.
 
Yönetim takımı baltalamaya gelebilir, ama futbolcu takım baltalamaya gelmez, para kazanmaya gelir. Parasını kazanamazsa takımı baltalar. Yönetim her renkte kravat takıp, her bayrağı sallayabilir, her platformda bizi küçük düşürebilir ama futbolcu ne yaparsa yapsın sahaya mavi lacivert forma ile çıkar. İşin doğasında bu var.
 
Bence tribün yapılanları unutmamalı ama takımı da bağrına basmalıdır. Taraftarın yönetim istifa şeklindeki tezahüratının rakip takımı güçlendirdiğine, hakemleri yüreklendirdiğine inanmıyorum.  Bu tamamıyla kafa karıştırmaya, gündem değiştirmeye ve Şimşekler Grubu ile diğer protesto eden taraftarları "takıma zarar verme" öcüsüyle korkutmaya ve onları hedef göstermeye yönelik bir söylemdir. Taraftar sesi kısılana kadar yönetim istifa diye inletmelidir stadı. 
 
Üstelik bunu maç esnasında da yapmalıdır. Bence sakıncası yoktur, zararı hiç yoktur. Zararı olan şudur. Yönetimi istifaya çağırdıktan sonra takımı bağrına basmamak, hakemi baskı altına almamak, rakibi korkutmamak. Aynı anda hem protestomuzu yapıp hem rakiplere karşı baskımızı da kurabiliriz. Yönetime olan protestonun devre arasına sıkıştırılmasına da gerek yoktur, maç esnasında da yapılabilir. Zaten bu yönetim maç kazandırabilecek bir yönetim değildir, aksine üzerine düşen görevi yapamayarak maç kaybettirebilecek bir yönetimdir.
 
Bu sayede taraftarı hedef gösterenleri susturma ve aynı zamanda bilip bilmeden taraftarı ulusal ve yerel medyada suçlu lanse edenlere ders verme imkanımız olur.
 
Şimşekler Grubu'ndan ricamdır. 22.09.2012 saat 20:00'da sahayı Konyaspor'a da yönetime de TRT'ye de dar edin. Yıkın o stadı... 
 
Ben bu ligi de özlemiştim ama sizsiz hayal etmemiştim.

2 yorum:

disconnectus erectus dedi ki...

Benim de yazmayı düşündüğüm bir yazıydı. Demirspor, tribüniyle vardır; tribünsüz Denirspor'un Xsporlardan farkı yoktur.

Biz bu tribünü Aytaç Duraklara, Mustafa Tuncellere rağmen ayakta tuttuk. Gökoğlu'nun Atılgan'ın çark edişlerine rağmen büyüttük. SAtılan maçlara, ihanet eden topçulara rağmen destek verdik. Bugün Önder Serin'e endekslenmiş, yönetim istifaya kilitlenmiş bir tribün kısırdöngü içinde kalıyor. Sözümüzü söyleyelim ama iyi yaptığımız işi de en iyi şekilde yapmaya devam edelim.

ADANADEMİRSPOR dedi ki...

Cok güzel bir yazı.bu haftaki maçta bende bagirmak ve tezahurat yapma taraftariym. Tezahürat yapmak yönetimi destekliyoruz anlaminda degildir.. takımin bizim destegimize ihtiyac var.basın toplantısında bunu dile getirdiler.