23 Eylül 2012

Adana Demirspor:1 - Konyaspor:2

İlk iki haftanın ümit vaat eden takımı yine iki hafta içinde tüm umutları dağıttı. Sahada takım olmayı becerememiş 11 isim gördük yine. Evlere şenlik defansımız 20 dk.da işimizi bitirdi. Transferde bütün ağırlığı verdiğimiz defans hattımız 4 haftada 6 gol gördü. AlHassan-Burak Akyıldız-Özgür Öcal-Murat Kalkan dörtlüsü bu takımı dinamitliyor.

Geçen seneki kadrodan Burak Keskin'in bu dörtlüden geri kalan neyi var, anlamak güç. Burak Keskin neden oynamıyor? Murat Kalkan'ın sahada ne yaptığını anlayan var mı? Kerem Can ondan daha mı kötüydü? AlHassan transferi için çok çaba sarf ettiniz mi?

Takımda İrfan'ın ve Juninho'nun istekli oyunları dışında dikkat çeken kimse yoktu. Juninho kaleden çok uzak kaldı. İkinci yarı oyuna giren Erçağ takımı her zamanki gibi ateşledi. Peki Hüseyin Cimşir ne yaptı? Futbolu unutmuş bu haliyle ne yapabilir? Ateşin üstüne su dökmek dışında...

Erken yenen iki gol takımın dengesini bozduğu için ilk yarı pek birşey izleyemedik. İkinci yarıya İrfan'ın golüyle umutlu başladık ama takımın nefesi maç sonuna yetmediği için son 10-15 dk. da boşa geçti. Eski kalecimiz Kaya'nın başarılı kurtarışları 1 puana uzanmamızı engelledi.

Sonuç olarak geçen seneki kadroyu değiştiren transferlerin çok kötü tercihler olduğunu kısa sürede gördük. Yönetimimiz bir transfer dönemini daha heba etti. Kadronun baştan aşağı değiştirilmesi en baştan yapılan bir hataydı.

Taraftar bu maçta takıma desteğini verdi; maç öncesi tribünde bildiri dağıtıldı, desteğin ve istifa çağrısının aynı anda olacağını duyurdu. Yönetim İstifa kartonları dağıtıldı. Bu değişiklik onlar için anlamlıydı ve doğruydu. Ama takım üzerinde etkisini göremedik. Demek ki "desteksizlikten kötü etkileniyoruz" sözleri de boşunaymış... Tribün desteğini verir, renklerini destekler ama sahadakiler ve onları sahaya sürenler bu desteğin gereğini yapamadığı ölçüde tepki görmeye devam eder.


2 yorum:

cabbar erk dedi ki...

maratonda izledik maçı maratonun sabrı taşmak üzere!! buradan herkese sesleniyorum bu iş çözülsün artık yeterrr.

ahmehmet dedi ki...

Bu yönetim haftaya gider getirdikleri kaşarlarda devre arası kaçarlar.Olan yine bize olacak.