Ana içeriğe atla

Taraftardan Suç Duyurusu...

Böyle bir yazı yazmayı istemezdim ama "gizli" olduğunu düşündüğüm bir yönetici taraftar hakkında suç duyurusunda bulunur, bir diğeri taraftarı küçümser yok sayar, bir başkası kendisini istifaya çağıran taraftara "satılmış, tutulmuş" der, başkan da çıkıp bu adamlara "bunlar Demirsporlu değil" derse o yönetime her şey müstehaktır. Küçücük sineklerle midenizi bulandırayım, başınızı ağrıtayım.
 
Konu kongre üyeliği aidatları. 300 TL aidat ücretimiz var. Ödemekle yükümlüyüz, öderiz de. Kulüpten kongre üyelerini arıyorlar, nazik bir hanımefendi kongre üyeliğimizin devam edebilmesi için aidatların yatırılması gerektiğini iletiyor bize. Tamam diyoruz ödeyelim hesap numarası verin, kusura bakmayın hesaplar blokeli olduğu için nakit vermek zorunda imişiz.
 
Şimdi orada bir duralım.
 
1- Ben nasıl kullanılacağını bilmediğim bir parayı yönetimin eline neden takır takır sayayım?
 
2- Nakit olarak tahsil edilecek paraların kimlerden tahsil edildiği konusunda açıklama yapılacak mı?
 
3- Kongre üyelerinin kimler olduğu (yaklaşık 700 kişiymiş), bunlardan üyelik aidatlarının tahsil edilip edilmediği hakkında internet sitesinde sürekli bilgi verilecek mi?
 
4- Gerçekten üyelik aidatlarını yatırmayanlar üyelikten çıkarılacak mı, sonuçlar paylaşılacak mı?
 
Bu soruların cevabını bekliyorum. Taraftar olarak bu benim hakkım.
 
Ayrıca kulübün hesapları üzerinde neden bloke var? Kimin alacaklarından dolayı bloke var? Eğer alacaklılar arasında DEVLET VAR İSE PARANIN NAKİT YATIRILMAYA ZORLANMASI DEVLETTEN PARA KAÇIRMA ANLAMINA GELMİYOR MU? Bunun suç olduğunu yönetimler biliyordur sanırım. Hapis cezasını gerektiren bir suç olduğunu da biliyorlardır.
 
Ben kongre üyeliği aidatımı yatırmak istiyorum. Teknoloji devrinde, üstelik de Adana dışında otururken -kaldı ki Adana'da da otursam bizzat kulübe gidip ödeme yapmak zorunda değilim- kongre üyeliği aidatımı nakden yatırmaya zorlanıyorum ve bu gerekçe ile kongre üyeliğim ve/veya oy kullanma hakkım askıya alınırsa Adana Demirspor Kulübü yönetimine karşı dava açacağım.
 
Ayrıca kongre üyeliğim devam etse, haklarım verilse dahi DEVLETE KARŞI İŞLENEN SUÇLAR ve bu suça iştirak etmeye zorlanmam ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunmam da ihtimal dahilindedir.
 
Hodri meydan!!!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.