24 Ağustos 2012

Kurtar'amadı!

Başlık, kötü Türk medyasından çıkma işlere benzedi ama gerçekten de bu kötü yönetimi kurtaracak adam Güvenç Kurtar olamadı. Plansız programsız işler yapan, neyi nereye ne kadar harcadığı bellisiz yönetim, sezonun ilk maçına 24 saat kala kaptan değiştirdi. Kurtar, "taraftarın bana ve yünetime karşı aldığı olumsuz tavırdan" bahsetmiş. Taraftarın tavrı ilk sonucunu vermiş oldu. Peki buna ilk maçın hemen öncesinde mi kanaat getirdi. Koca kamp döneminde ne yapıldı? Kurtar, kurt hoca; yönetimin vaat ettiği parayı veremeyeceğini anlamıştır! Taraftarın tavrı da cabası... Başarısızlığı üstlenmek istemedi belli ki.

Kurtar'ın getirdiği topçular başka hocayla çalışacak: Osman Özdemir. Hocanın mazareti belli: "bu takımı ben kurmadım!"

Osman Özdemir, tıpkı Güvenç kurtar gibi kulüp kulüp gezen bir hoca; son 5 yılda 5 takım çalıştırmış (Çankırı, Hacettepe, Ordu, Adanaspor, Konya). Adanaspor'da birkaç ay görev yapmıştı. 2007'de Oftaş'ı (adı sonradan Hacettepe olarak değişmişti) Süper Lig'e taşıyan kadronun başındaydı, o günden bu yana bir başarısı yok.

Kurtar, Özdemir fark etmez. Disiplinli, ne yaptığını bilen bir yönetim olmadıktan sonra hoca da futbolcu da kafasına göre takılır. Yıl sonunda parasını çatır çatır alır...


Hiç yorum yok: