Ana içeriğe atla

Yarışmacı Değil Yetiştirici

Bu da yeni moda oldu, altyapı yarışmacı değil yetiştirici olacakmış. Sayın Mehmet Gökoğlu'nun camiamıza kazandırdığı ve kendisinin uzantısı, yalanlanmayan tabirle taşeronu yönetim tarafından da sürdürülen yeni bir kavram.

Bakış açısı nedir bu konuda, açıklayayım. "Altyapı A takıma futbolcu kazandıramayıp asıl görevini yapamadıktan sonra Türkiye derecesi alsa ne yazar, Türkiye Şampiyonu olsa ne yazar. Altyapıdaki oyuncular iyi olsalar kaliteli olsalar o formayı zaten alırlar."

Kısa ve net söylüyorum, HADİ ORADAN!!!

Yıllarca kaşarlara yedirdiğiniz paraların onda biri kadar cesaret bulup da gençlere forma giydirmeyen sizlersiniz.

Bekir Çınar zamanında gençlerle destekli takımın dönemin şampiyonuna elenerek Bank Asya'nın kapısından döndüğünü görmezden gelen sizlersiniz.

Adana'nın çocuklarına Adana'nın kapılarını kapatan sizlersiniz, kusura bakmayın hadi oradan.

Yüz defa yazdım, yüz defa daha yazarım. Bizim gençlerimizin elediği takımların oyuncuları (gençleri) Bank Asya'da, A2 Ligi'nde, hatta Süper Lig'de top koştursunlar, ama bizim gençler Adana Demirspor'da forma bulamasınlar. Bunun tüm kabahati de futbolcularda olsun. Nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz anlamak güç.

Ayrıca Demirspor futbolcusu o formayı giyiyorsa, maç gazozuna dahi olsa savaşacak, yarışacak. Bu anlayışı şimdiden kaldırırsanız ortadan bombalamadığınız, göğsümüzü kabartan bir altyapımız vardı, onu da elimizden almış olursunuz.

Altyapının işleyişi mükemmel değildir, geliştirilmelidir, kendi sınırlı imkanları ile unutulmuşluğu, yüz çevrilmişliği ile bir şeyler ortaya koymaktadır. Size rağmen, zihniyetinizdeki çarpıklığa rağmen var olmakta ses getirmektedir.

Beklentimiz HEM YETİŞTİRİCİ, HEM YARIŞMACI bir altyapıdır. Beklentimiz alt yapının haklarının tüzük ve sözleşmeler (teknik ekiple yapılan) çerçevesinde somut bir şekilde korunmasıdır. Beklentimiz alt yapı ile ilgili yöneticilerin hesap verecek konuma gelmesidir. Beklentimiz alt yapının yapı olarak şeffaf olmasıdır. Ama sizlerde şu ana dek bunları yerine getirecek bir ışık görmedim maalesef. Bari baltalamayın.  

Yorumlar

Semt Aşığı dedi ki…
Mecburen 3 sene üst üste alt yapıdan gelen oyuncularla oynayınca akıllanırlar. Tecrübeleri yok demeye başlarlar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.