17 Temmuz 2012

Yarışmacı Değil Yetiştirici

Bu da yeni moda oldu, altyapı yarışmacı değil yetiştirici olacakmış. Sayın Mehmet Gökoğlu'nun camiamıza kazandırdığı ve kendisinin uzantısı, yalanlanmayan tabirle taşeronu yönetim tarafından da sürdürülen yeni bir kavram.

Bakış açısı nedir bu konuda, açıklayayım. "Altyapı A takıma futbolcu kazandıramayıp asıl görevini yapamadıktan sonra Türkiye derecesi alsa ne yazar, Türkiye Şampiyonu olsa ne yazar. Altyapıdaki oyuncular iyi olsalar kaliteli olsalar o formayı zaten alırlar."

Kısa ve net söylüyorum, HADİ ORADAN!!!

Yıllarca kaşarlara yedirdiğiniz paraların onda biri kadar cesaret bulup da gençlere forma giydirmeyen sizlersiniz.

Bekir Çınar zamanında gençlerle destekli takımın dönemin şampiyonuna elenerek Bank Asya'nın kapısından döndüğünü görmezden gelen sizlersiniz.

Adana'nın çocuklarına Adana'nın kapılarını kapatan sizlersiniz, kusura bakmayın hadi oradan.

Yüz defa yazdım, yüz defa daha yazarım. Bizim gençlerimizin elediği takımların oyuncuları (gençleri) Bank Asya'da, A2 Ligi'nde, hatta Süper Lig'de top koştursunlar, ama bizim gençler Adana Demirspor'da forma bulamasınlar. Bunun tüm kabahati de futbolcularda olsun. Nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz anlamak güç.

Ayrıca Demirspor futbolcusu o formayı giyiyorsa, maç gazozuna dahi olsa savaşacak, yarışacak. Bu anlayışı şimdiden kaldırırsanız ortadan bombalamadığınız, göğsümüzü kabartan bir altyapımız vardı, onu da elimizden almış olursunuz.

Altyapının işleyişi mükemmel değildir, geliştirilmelidir, kendi sınırlı imkanları ile unutulmuşluğu, yüz çevrilmişliği ile bir şeyler ortaya koymaktadır. Size rağmen, zihniyetinizdeki çarpıklığa rağmen var olmakta ses getirmektedir.

Beklentimiz HEM YETİŞTİRİCİ, HEM YARIŞMACI bir altyapıdır. Beklentimiz alt yapının haklarının tüzük ve sözleşmeler (teknik ekiple yapılan) çerçevesinde somut bir şekilde korunmasıdır. Beklentimiz alt yapı ile ilgili yöneticilerin hesap verecek konuma gelmesidir. Beklentimiz alt yapının yapı olarak şeffaf olmasıdır. Ama sizlerde şu ana dek bunları yerine getirecek bir ışık görmedim maalesef. Bari baltalamayın.  

1 yorum:

Semt Aşığı dedi ki...

Mecburen 3 sene üst üste alt yapıdan gelen oyuncularla oynayınca akıllanırlar. Tecrübeleri yok demeye başlarlar.