Ana içeriğe atla

Gökoğlu Çekilmelidir...

Farklı görüşlere sahip olduğumuz için bu yazılanlar da kongre sürecinde yazılan diğer şeyler gibi sadece kendi fikirlerimi yani Onur BİÇER'in fikirlerini yansıtmaktadır.

Aslında demokratik bir kongre olacak herkes kozunu paylaşacak diye, istifa yazısını yazdıktan ve twitterde kendisine başkan olmasından ötürü saygı çerçevesinde birkaç eleştiri yönelttikten sonra biraz da işlerim dolayısıyla halen yurtdışında olmamdan ötürü olayları dışarıdan takip etmeyi fazla yorumda bulunmamayı tercih etmiştim. Zira ortamın gerileceğini, ilk demokrasi denememizin bizde hasar bırakabileceğini düşünüyor ve bu hasarın artmasına katkıda bulunmamak istiyordum. Şimdi görebildiğim kadarıyla ortalık toz duman. O halde biraz daha tenkitlerimi derinleştireyim. Sayın Gökoğlu kusura bakmasın Demirspor başkanı kesinlikle olmamalıdır.

Her şeyden önce seçim dönemini iyi kullanamamıştır. Her şeye rağmen düzelebileceğini umut ederek eleştirilerime cevap almaya çalıştım, istifa çağrımda beni utandırmasını istedim ama nafile. Ne altyapı konusunda ne mali tablolardaki şeffaflık konusunda ne kalıcı gelirler konusunda ortaya hiçbir şey koyamadı. Seçim stratejisini rakibinin ne kadar kötü olduğunun üzerine kurdu ve ona bırakmamak için var olduğunu söyledi. Böyle başkan adaylığı olmaz. Tüm yöneticilik yaptığı dönemlerin hesabını vermeliydi vermedi.

Gelelim beni asıl rahatsız eden ama dişimi sıkıp, dilimi ısırıp ortamı germemek adına beklediğim konuya. Her fırsatta Bekir ÇINAR'ın adını ağzına alıp onu övüyor. Övüyor övmesine de bazı sorularla geçmişle hesaplaşması gerekmeyecek mi?

28 Mayıs'ta yardım gecesinde kulübümüze Bekir ÇINAR Ümit AKTAN'a rezil olarak sadece 58.000 TL toplayabilmişken büyük Demirsporlu Gökoğlu neredeydi? (Aydoğdu da yoktu ama konumuz değil.)

Plaka projesinin çökmesinde Gökoğlu baş rolü oynadı mı, oynamadı mı? Bu konuda sabaha kadar tartışabilirim, yok beceremedi, yok emniyetten aradılar sonrasında aldık vs. bunlar beni tatmin etmiyor, çünkü hepsine verilecek cevabım var.

Kendisini sevmeme karşın yönetiminde yer alan Ramazan ÇİMEN plaka projesinin çöküşünde Gökoğlu ile birlikte davrandı mı, davranmadı mı?

Altın üyelikler konusunda Önder SERİN 30 adet, Mehmet GÖKOĞLU 100 adet üyelik sözü verdi mi, vermedi mi? Eğer bu sözleri vermediyse basında neden yalanlamadı. Eğer doğru ise bu kulübün 130.000 TL'si daha Demirspor'a aktarılmamış olmadı mı?

Şimdi aynı Önder SERİN Mehmet GÖKOĞLU'nun yönetiminde mi değil mi?

Bu hususların hepsi izaha muhtaçtır. istifa çağrımda yer alan hususları yinelememe gerek yok.

Biraz da şu 145 adet yeni üyeliğe bakalım. Divan tarafından kongrenin ertelenmesi sonrasında bu üyelerin eksik evrakları büyük olasılıkla tamamlanacaktır ve bunların oy kullanmasının önü açılacaktır. Peki Demirspor başkanına sırf usulüne uygun diye büyük Demirspor kongresi diye lanse ettiği kongreyi ve bunun üyeliklerini çıkarları doğrultusunda yönlendirmek yakışır mı? Bir şeyi usulüne uygun yaparsan her şeye hakkın var mıdır? Demirspor başkanlığının etik bir tarafı da yok mudur, olmamalı mıdır?

Eğer etik önemli ise önerim şudur: Sonradan üye yapılanların üyeliği kabul edilsin ancak bunlar bu kongrede oy kullanmasınlar. Böylece seçimler başkanın yönetim kudretine dayanarak yaptığı siyasi hamlelerin gölgesinde kalmasın, müdahalesiz irade kimi işaret ediyorsa o seçilsin. Bu durumda sayın Gökoğlu da kendi makamına uygun davranmış olacaktır.

Tercihimi tekrarlamak istiyorum, ne Gökoğlu'nu ne de Aydoğdu'yu istiyorum. Bu iki adayın kulübe demokrasi dışında bir şey katabileceklerine inanmıyorum. İnşallah üçüncü kongre tarihinde Türkiye'de olacağım, kongreye katılma niyetindeyim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A