28 Haziran 2012

Gökoğlu Çekilmelidir...

Farklı görüşlere sahip olduğumuz için bu yazılanlar da kongre sürecinde yazılan diğer şeyler gibi sadece kendi fikirlerimi yani Onur BİÇER'in fikirlerini yansıtmaktadır.

Aslında demokratik bir kongre olacak herkes kozunu paylaşacak diye, istifa yazısını yazdıktan ve twitterde kendisine başkan olmasından ötürü saygı çerçevesinde birkaç eleştiri yönelttikten sonra biraz da işlerim dolayısıyla halen yurtdışında olmamdan ötürü olayları dışarıdan takip etmeyi fazla yorumda bulunmamayı tercih etmiştim. Zira ortamın gerileceğini, ilk demokrasi denememizin bizde hasar bırakabileceğini düşünüyor ve bu hasarın artmasına katkıda bulunmamak istiyordum. Şimdi görebildiğim kadarıyla ortalık toz duman. O halde biraz daha tenkitlerimi derinleştireyim. Sayın Gökoğlu kusura bakmasın Demirspor başkanı kesinlikle olmamalıdır.

Her şeyden önce seçim dönemini iyi kullanamamıştır. Her şeye rağmen düzelebileceğini umut ederek eleştirilerime cevap almaya çalıştım, istifa çağrımda beni utandırmasını istedim ama nafile. Ne altyapı konusunda ne mali tablolardaki şeffaflık konusunda ne kalıcı gelirler konusunda ortaya hiçbir şey koyamadı. Seçim stratejisini rakibinin ne kadar kötü olduğunun üzerine kurdu ve ona bırakmamak için var olduğunu söyledi. Böyle başkan adaylığı olmaz. Tüm yöneticilik yaptığı dönemlerin hesabını vermeliydi vermedi.

Gelelim beni asıl rahatsız eden ama dişimi sıkıp, dilimi ısırıp ortamı germemek adına beklediğim konuya. Her fırsatta Bekir ÇINAR'ın adını ağzına alıp onu övüyor. Övüyor övmesine de bazı sorularla geçmişle hesaplaşması gerekmeyecek mi?

28 Mayıs'ta yardım gecesinde kulübümüze Bekir ÇINAR Ümit AKTAN'a rezil olarak sadece 58.000 TL toplayabilmişken büyük Demirsporlu Gökoğlu neredeydi? (Aydoğdu da yoktu ama konumuz değil.)

Plaka projesinin çökmesinde Gökoğlu baş rolü oynadı mı, oynamadı mı? Bu konuda sabaha kadar tartışabilirim, yok beceremedi, yok emniyetten aradılar sonrasında aldık vs. bunlar beni tatmin etmiyor, çünkü hepsine verilecek cevabım var.

Kendisini sevmeme karşın yönetiminde yer alan Ramazan ÇİMEN plaka projesinin çöküşünde Gökoğlu ile birlikte davrandı mı, davranmadı mı?

Altın üyelikler konusunda Önder SERİN 30 adet, Mehmet GÖKOĞLU 100 adet üyelik sözü verdi mi, vermedi mi? Eğer bu sözleri vermediyse basında neden yalanlamadı. Eğer doğru ise bu kulübün 130.000 TL'si daha Demirspor'a aktarılmamış olmadı mı?

Şimdi aynı Önder SERİN Mehmet GÖKOĞLU'nun yönetiminde mi değil mi?

Bu hususların hepsi izaha muhtaçtır. istifa çağrımda yer alan hususları yinelememe gerek yok.

Biraz da şu 145 adet yeni üyeliğe bakalım. Divan tarafından kongrenin ertelenmesi sonrasında bu üyelerin eksik evrakları büyük olasılıkla tamamlanacaktır ve bunların oy kullanmasının önü açılacaktır. Peki Demirspor başkanına sırf usulüne uygun diye büyük Demirspor kongresi diye lanse ettiği kongreyi ve bunun üyeliklerini çıkarları doğrultusunda yönlendirmek yakışır mı? Bir şeyi usulüne uygun yaparsan her şeye hakkın var mıdır? Demirspor başkanlığının etik bir tarafı da yok mudur, olmamalı mıdır?

Eğer etik önemli ise önerim şudur: Sonradan üye yapılanların üyeliği kabul edilsin ancak bunlar bu kongrede oy kullanmasınlar. Böylece seçimler başkanın yönetim kudretine dayanarak yaptığı siyasi hamlelerin gölgesinde kalmasın, müdahalesiz irade kimi işaret ediyorsa o seçilsin. Bu durumda sayın Gökoğlu da kendi makamına uygun davranmış olacaktır.

Tercihimi tekrarlamak istiyorum, ne Gökoğlu'nu ne de Aydoğdu'yu istiyorum. Bu iki adayın kulübe demokrasi dışında bir şey katabileceklerine inanmıyorum. İnşallah üçüncü kongre tarihinde Türkiye'de olacağım, kongreye katılma niyetindeyim.

Hiç yorum yok: