19 Mayıs 2012

U18: Adana Demirspor:1-Altay:1

Gerçek Adana Demirspor, Altay'la 1-1 berabere kaldı. Golümüz Muhittin'den geldi.

Maçta hakemin yanlış kararlarının etkili olduğunu öğrendik. Olsun, onlar hakemi de yenmeyi öğrenecekler zamanla...

Gençlerimizin hiç strese girmeden rahat bir şekilde mücadele etmesi gerek. Çünkü onlar kendilerini ispatladı. Bundan sonra gelen her sonuç başarıdır. Akıllarında soru işareti olmadan, gönül rahatlığıyla işlerini yapmalarının gururunu yaşasınlar.

Onlar, A takımının yanına bile yaklaşamadığı takımlara kafa tutuyorlar. Son hafta rakip Beşiktaş. Maç gelecek cumartesi, 26 mayıs saat 14.00'te.

Sizlere güveniyoruz çocuklar... Her halülkarda baş tacısınız.

3 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Sağlık olsun. Şüphesiz, kafamız rahat bir şekilde gençlerimizin formalarını ıslattığını biliyoruz. Onların inancına, kalplerine inanıyoruz.

Yolun sonu galibiyet, maçın sonu önemli değil. Yılmadan devam kardeşlerim.

Not: Aldığım habere göre Turgutlu Gençlerbirliği maçında en son Gençlerbirliği 3-1 öndeydi. Gençlerbirliği'nin maçı kazandığı varsayımı altında son haftaya 20'şer puanla gireceğiz demektir. Gençlerbirliği iddiası olmayan Kayseri Erciyesspor'u ağırlayacak. Hem bizim hem de Gençlerbirliği'nin berabere kalması durumunda ikili averajda biz üstün olduğumuz için ilk dörde kalmaya hak kazanacağız. Yendiğimiz takdirde Gençlerbirliği maçının sonucu önem arz etmeyecek. Yine bir ilk dörde kalacağız. Beşiktaş da ilk dörde kalmayı garantiledi. Hayırlısıyla yenip geleceğiz.

Onur BİÇER dedi ki...

Küçük bir düzeltme yapayım: Beşiktaş ilkı dörde girmeyi garantilemedi. Beşiktaş ayın 23 ünde Trabzon'da Trabzonspor ile karşılaşacak. Yendiği takdirde ilk dördü garantileyecek. Aksi takdirde bizimle oynayacağı maçta berabere kalması ilk dört için yeterli olacak.

Onur BİÇER dedi ki...

Şimdi bir de gruptaki olası duruma baktım. Sezonu iki, üç, dört ve beşinci sırada bitirecek takımların aynı puana sahip olmaları (23 puan) olası görünüyor. Bu hafta Beşiktaş ile Trabzon berabere kalırsa Beşiktaş 23 puana çıkacak. Fenerbahçe bugün Kayseri Erciyes'i 4-0 yendi 23 puana çıktı. Biz ve Gençlerbirliği 20'şer puandayız. Haftaya Fenerbahçe Trabzonspor ile oynuyor. Biz de Beşiktaş ile oynuyoruz. Trabzon'un Fenerbahçe'yi yenmesi halinde biz de Beşiktaş'ı yenersek dört takım da (Gençlerbirliği iddiası kalmayan Kayseri Erciyesspor'u yenecektir.) 23 puanda olacak. Bu durumda dörtlü averaja bakılacak. Beşiktaş'ı yenmemiz ve dörtlü averajın oluşması halinde ise Fenerbahçe devre dışı kalacak ve biz ligi üçüncü olarak tamamlayacağız. Ne fantezi oldu ama. Bunca hesaptan sonra ne oldu derseniz, BJK'yi yenmek zorundayız, başka çare yok. :)