26 Mayıs 2012

Bugsaşspor'u Tanıyalım

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir şirket olan Bugsaş, Metro, Ankaray ve AŞTİ'nin işletmesini yürütüyor. Dolayısıyla gelir kaynakları konusunda son derecede sağlam temelleri var. 2007'de 3. ligten çıktıktan sonra, o sezon play-off'lara kadar yükselmiş ve ikinci maçta Güngören'e penaltılarla, geçen sezon da yine ikinci maçta Sakaryaspor'a yine penaltılarla elenmişti (Yenildikleri şampiyon oluyor!). 4 yılda 3. playoffları.

Kırmızı grubun ilk 5'teki takımları araında açık ara en az gol atanı (49) ama aynı zamanda en az yiyen ikinci takımı. İlk 5'te en çok beraberliği de onlar almış. Goller futbolcular arasında dağılmış. Ali Kuleli, ikisi kupada 11 gol; Galip Güzel 7 gol; Yaşar Çetin biri kupada 7 gol atmış. Play-off ilk maçta Bandırmaspor'a gol atan, Bandırma'dan transfer Mustafa Şen de dikkat çeken isimlerden. Eski/yaşlı isimlerden Baki Mercimek ve Gökhan Caba da kadrolarında...

Genelde istikrarlı bir çizgide ilerleyen sezonda 4.-6. bandında gezinmişler ve iki devrede de 28'er puan toplamışlar. Turgutlu'ya iki maçta da yenilmişler; Balıkesir'le iki maçta da berabere kalmışlar. Urfa'yi içeride yenmişler ama deplasmanda kaybetmişler. Grubun zayıf halkası Kocaeli ile maçları da dikkat çekici: (2-4; 3-3).

Demirspor'un dişine göre takımlarla daha dirençli mücadele ettiğini düşünecek olursak başa baş geçmesi beklenen bir maç. İki takımın da gol yollarındaki etkisizliği ile sıkıcı bir maç olabilir. Atanın kazanacağı ve uzama ihtimalinni de yüksek olduğunu düşünüyorum.

Direnelim, kazanalım!Hiç yorum yok: