13 Nisan 2012

Konuk Yazar: "Futbolcular Ne Düşünüyor?"

demirgibiyiz@gmail'e gelen yazılardan biri, bugüne kadar pek değinmediğimiz ya da üzerinde durmadığımız bir meseleyi vurgulamış. Ahmet Mehmetoğlu (ahmehmet41) yazısında, futbolcuların bizim yazıp çizdiklerimize dair yorumlarını merak ettiğini söylemiş:

--

Adana Demirspor adına böyle güzel yazılara, çalışmalara imza atmanızı takdir ediyorum. Altyapıdan yönetime kadar pek çok konuda fikirleriniz çok değerli. Sayenizde U18 takımımızı yakından takip ediyoruz. Ama bunlar sadece bizim aramızda kalmamalı kulüpteki herkes bunları okumalı. Demirsporumuz bizi çok üzüyor, kahrediyor. Biz acımızı haykırıyoruz. Futbolcuya yöneticiye kızıyoruz. Benim merak ettiğim bu tür yazıları futbolcuların okuyup okumadığıdır. Acaba onlar ne düşünüyor.

Onların çıkıp bu konularla ilgili açıklamalar yapmalarını bekliyorum. Maçsonunda yapılan bildik açıklamalardan sıkıldık. Eğer büyük kulüpsek futbolcumuzun bu taraftarın büyüklüğünü anlaması gerekiyor. Facebook'tan falan yazdıklarını okuyorum bazılarının. Ama onlarla söyleşi falan yapılsa, düşündüklerini, hissetiklerini öğrensek güzel olmazmı? Gazeteciler bunu yapmıyor. Ama birçok taraftar blogu var. Bunlardan takip ediyoruz zaten asıl gündemi, Bence futbolcuya sadece kötüsöz söylemek kadar onların da düşündüklerini öğrenmemiz lazım. Demirspordan futbolcular gelipgeçiyor ama biz onların isimlerini bile hatırlamıyoruz. Birikisi bile bizde hatıra bırakmıyor. Kötü hatıralar değil tabi. :) O yüzden yöneticiler kadar futbolcuların sözlerini duymak istiyoruz.

Ahmet Mehmetoğlu.

1 yorum:

disconnectus erectus dedi ki...

Ahmet Bey, futbolcularla doğrudan temas kurmayı sevmiyoruz. Çünkü onlara pek güvencimiz kalmadı. Meslek hastalığı mıdır nedir, Demirspor'a gelene bir haller oluyor. Biz onları tribünde yeteri kadar destekliyoruz. Onlar bu desteğin karşılığını verseler, tabii ki onları buralarda konuk ederiz. Ama olmuyor. Onlara yaklaşmamız için, önce onların sahada başarılı işler yapması, aldıkları paranın ve formanın karşılığını vermesi lazım. Teşekkürler...