13 Mart 2012

Vicdanlar Kapkara

Bugün Madımak Oteli katliamını gerçekleştirenlerin davası, zamanaşımı nedeniyle düştü. Adliye önünde bu davayı gözeten, zaman aşımına hayır diyen kitle de polis tarafından gaz bombası marifetiyle dağıtıldı.

Bu ülkenin katliam geleneği, bir kez daha hukuk aracılığı ile tescillendi. Vicdanlarda yeni kara lekeler için artık yer kalmadı. Vicdanlar artık kapkara... Sizin gaz bombalarınızın beyazı, soludukça daha çok karartıyor vicdanları.

İnsan öldürenlerin münferitleştiği, otellerde insan yakanların bir türlü ceza alamadığı; bunu eleştirenlerin de "ideolojiksiniz, marjinalsiniz" diye küçümsendiği bir memlekette öfkesinin hıncını almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artar. Adalet isteyenler gaz bombası ile terbiye edilirken katliamın bizzat içinde olanlar da gaza getirilmeye devam ederse, bu işin ucu iç savaşa evrilir...

Adaleti gaz bombalıların sağladığı bir ülkede, döner dolaşır o gaz başkasının eline geçer! Gaz bombasın erişemeyenler de ya taş atar ya dağa çıkar ya da yolda sokakta öfkesini kusacak yer arar.

Kendisini eleştirenlere, iki koyun güdemezsiniz diye aşağılayan başbakan, bu ülkede güdülmeye niyetli olmayanların, güdülmek istemeyenlerin varlığını öğrenmek zorunda.

Tribünde, üniversitede, sokakta... Ne koyun olacağız, ne de sizin gaz bombalarınıza boyun eğeceğiz. Bunun unutmayın!

Hiç yorum yok: