Ana içeriğe atla

Vicdanlar Kapkara

Bugün Madımak Oteli katliamını gerçekleştirenlerin davası, zamanaşımı nedeniyle düştü. Adliye önünde bu davayı gözeten, zaman aşımına hayır diyen kitle de polis tarafından gaz bombası marifetiyle dağıtıldı.

Bu ülkenin katliam geleneği, bir kez daha hukuk aracılığı ile tescillendi. Vicdanlarda yeni kara lekeler için artık yer kalmadı. Vicdanlar artık kapkara... Sizin gaz bombalarınızın beyazı, soludukça daha çok karartıyor vicdanları.

İnsan öldürenlerin münferitleştiği, otellerde insan yakanların bir türlü ceza alamadığı; bunu eleştirenlerin de "ideolojiksiniz, marjinalsiniz" diye küçümsendiği bir memlekette öfkesinin hıncını almak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artar. Adalet isteyenler gaz bombası ile terbiye edilirken katliamın bizzat içinde olanlar da gaza getirilmeye devam ederse, bu işin ucu iç savaşa evrilir...

Adaleti gaz bombalıların sağladığı bir ülkede, döner dolaşır o gaz başkasının eline geçer! Gaz bombasın erişemeyenler de ya taş atar ya dağa çıkar ya da yolda sokakta öfkesini kusacak yer arar.

Kendisini eleştirenlere, iki koyun güdemezsiniz diye aşağılayan başbakan, bu ülkede güdülmeye niyetli olmayanların, güdülmek istemeyenlerin varlığını öğrenmek zorunda.

Tribünde, üniversitede, sokakta... Ne koyun olacağız, ne de sizin gaz bombalarınıza boyun eğeceğiz. Bunun unutmayın!

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.