23 Mart 2012

Kongre?

Nefret söylemi yaymadan derdimizi anlatmaya çalışıyoruz, hakaret etmeden, sayıp sövmeden... Sakin sakin kongre yazısı yamzak mümkün mü?

Kongre-kangren alegorisini daha önce de yapmıştık. Ama bitmiyor. Kongreler, kangren olmaya devam ediyor.

Bugün toplanamayan kongre ile gördük ki, koar.ngre kararı aslında camianın gazını almak için bir yoldu. Kimse yoki biz yönetmeye -lütfetmeye- devam ediyoruz diyecekler gelecekhafta...

İkinci bir liste beklentisi var: ivil bir yönetim beklentisi... Olabilir mi?

2008'te Mehmet Gökoğlu geldiğinde de "yaşasın, bağımsız yönetim" geliyor diye sevinmiştik. Ama sonra gördük ki, "Aytaç Durak olmazsa, belediye olmazsa olmaz"cılar kervanına girdi kendisi.

Mehmet Gökoğlu, 2009'da "düzene teslim oldum" istifa ettikten sonra, düzenin tesisi için yeniden görevlendirildi Levent Özveren tarafından. Yıllar içinde gördük ki Gökoğlu zihniyeti, Aytaç Durak-Mustafa Tuncel çizgisinin devamıdır.

Bu çizgi, bu zihniyet, yıllardır bir ton futbolcu getirdi ama başarı getirmedi.

Rahmetli Bekir Çınar, bu döngüyü kırmaya çalıştı; o da Gökoğlu yönetimlerinden başkanlığa çıkmıştı, düzene teslim olmamak istedi ama başaramadı.

Şimdi yeniden sivil yönetim, tam bağımsız Demirspor beklentimiz bir köşede, toplanamayan ve kangren olan kongreler bir köşede. Aradaki bağlantıyı tribün kuracak, taraftar tavrını gösterirse birşeyler olacak.

Yoksa futbolcular gelip gidecek ve Durak-Tuncel-Gökoğlu zihniyeti bizi başarısız kılmaya devam edecek!

Sizin kongreleriniz bizim kangrenimiz oldu!

Sizi bu camiadan atmadan bize yaşam alanı kalmayacak; bunu biliyoruz!

Hiç yorum yok: