Ana içeriğe atla

Bu Takım Kayyuma Kalmaz...

Evet aynen başlıkta yazdığı gibi.

Bu takım kayyuma kalmaz. Neden mi? Çünkü bu takımın alacaklıları var. Çünkü bu takım sömürü aracı.

Çünkü bu takım kayyuma kalırsa borç ve alacak yönetimi değişecek, şeffaf olacak.

Kimseye olmazsa mahkemeye hesap verecek. Belki yasal olmayan ve belgesiz temlikler hukuken yok sayılacak.

Belki kulüp konkordato ilan edecek ve alacaklılar, alacaklarının sadece üçte birini (üç payından birini, üçün birini) alacak, faiz desen asla tahsil edemeyecek.

Kulüp kayyuma kalsa harcamaların tamamı belgeli olacak, belgesiz harcama yapmanın kötü bir şey olduğu ortaya çıkacak.

Leş kargalarına yiyecek leş kalmayacak.

O nedenle bu kulüp kayyuma kalmaz. O alacaklılardan tahsilat zamanı en yakın olanı kesin perde arkasından bir şeyler çeviriyordur.

Kim mi o? O kendini biliyor ama biz bilmiyoruz, çünkü hiçbir şey açıklanmıyor, hiçbir şey şeffaf değil. Temlik alacaklıları kimler? Faizi dahil mi? Alacak gerçekten oluşmuş mu? Belgesi var mı? Bilmiyoruz.

Bir de güce tapan basın var tabi. Hadi basın haber yapar, köşe yazısı yapanlar ne halt ediyor orada? Neden sormuyorsunuz kardeşim, kongre var, aday yok mu diye? Neden bütçeyi, transfer politikalarını, belediye ile ilişkileri, alt yapıya yaklaşımı, gelir projelerini, yönetimin perspektifini sormuyorsunuz? Sorarsanız tepki mi alırsınız olası yönetimlerden? Korkaklar ordusu sizi. Yoksa güçlünün gücü her daim sizi o yamaca savuruyor mu?

İşte bu nedenlerle taraftar olaya el atsın. İlkelerini açıklasın. İlkeli taraftar ilkeli yönetim olsun. Bu ilkeleri karşılayamayacak olanlar kulüpten içeri adım atmasınlar.

Not: Emin olun basın yine destekleyecektir. Gücün karşısında daha büyük bir güç olmadıkça yön değiştirmez onlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!