28 Mart 2012

Bu Takım Kayyuma Kalmaz...

Evet aynen başlıkta yazdığı gibi.

Bu takım kayyuma kalmaz. Neden mi? Çünkü bu takımın alacaklıları var. Çünkü bu takım sömürü aracı.

Çünkü bu takım kayyuma kalırsa borç ve alacak yönetimi değişecek, şeffaf olacak.

Kimseye olmazsa mahkemeye hesap verecek. Belki yasal olmayan ve belgesiz temlikler hukuken yok sayılacak.

Belki kulüp konkordato ilan edecek ve alacaklılar, alacaklarının sadece üçte birini (üç payından birini, üçün birini) alacak, faiz desen asla tahsil edemeyecek.

Kulüp kayyuma kalsa harcamaların tamamı belgeli olacak, belgesiz harcama yapmanın kötü bir şey olduğu ortaya çıkacak.

Leş kargalarına yiyecek leş kalmayacak.

O nedenle bu kulüp kayyuma kalmaz. O alacaklılardan tahsilat zamanı en yakın olanı kesin perde arkasından bir şeyler çeviriyordur.

Kim mi o? O kendini biliyor ama biz bilmiyoruz, çünkü hiçbir şey açıklanmıyor, hiçbir şey şeffaf değil. Temlik alacaklıları kimler? Faizi dahil mi? Alacak gerçekten oluşmuş mu? Belgesi var mı? Bilmiyoruz.

Bir de güce tapan basın var tabi. Hadi basın haber yapar, köşe yazısı yapanlar ne halt ediyor orada? Neden sormuyorsunuz kardeşim, kongre var, aday yok mu diye? Neden bütçeyi, transfer politikalarını, belediye ile ilişkileri, alt yapıya yaklaşımı, gelir projelerini, yönetimin perspektifini sormuyorsunuz? Sorarsanız tepki mi alırsınız olası yönetimlerden? Korkaklar ordusu sizi. Yoksa güçlünün gücü her daim sizi o yamaca savuruyor mu?

İşte bu nedenlerle taraftar olaya el atsın. İlkelerini açıklasın. İlkeli taraftar ilkeli yönetim olsun. Bu ilkeleri karşılayamayacak olanlar kulüpten içeri adım atmasınlar.

Not: Emin olun basın yine destekleyecektir. Gücün karşısında daha büyük bir güç olmadıkça yön değiştirmez onlar.

Hiç yorum yok: