8 Mart 2012

Belediye İle İlgili Sorular...

Takım 20 ayda 7.3 milyon TL para almış diye haberler geçiyor. Doğru mudur?

Alınan paraların eski yönetimlerin borçlarına harcandığı söyleniyor, doğru mudur?

Eski yönetimlerin borçlarını iddaa gelirlerinden tahsil edecekleri söyleniyordu. Yalan mıdır?

Yalan değilse bu eski borçların ödenmesi mevzuu da nedir?

Eski borçlar ne borçlarıdır? Temlik borçları mıdır, başka türde borçlar mıdır? Mahiyeti nelerdir?

Tarkan Kulak ve bir Gaziantep firmasından maddi destek alındığı söyleniyor. Doğru mudur?

Doğru ise tutarı ne kadardır?

Şeffaflık anlayışınız bu mudur?

Liglerin başladığı Ağustos ayından bu zamana kadar belediyeden kulübümüze ne kadar para aktarımı yapılmıştır?

Yapılan bu aktarımlar ne yönde kullanılmıştır? Ayrıntılı açıklamalar bekliyorum ama çok beklerim, bu şeffaflık anlayışı benim bildiğim şeffaflık anlayışı değil.

1 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Yazı içeriğine yazmak istemedim, ama bir değerlendirme yapmak gerekiyor.

En basit hesaplamayla kulübün kasasına 1.200.000 TL para girişi var. Türkiye Kupası geliri ve Belediye'nin sadece 2012 yılında aktardığı tutarlar. Tarkan Kulak'tan ne kadar alındı bilemiyorum, Gaziantep firmasından ne kadar alındı bilemiyorum. Kombinelerden ne kadar tahsil edildi bilemiyorum. Belediyeden 2011 yılı içinde bu sezona mahsus ne kadar para aktarımı yapıldı bilemiyorum. Mehmet Gökoğlu'nun cebinden 600 küsür bin TL koyduğu söyleniyor. Nereden baksak 2,5-3 milyon TL sezon başından beri kulübe para girmiş.

Levent Özveren'in sezon başında yapılan ödemelere ilişkin listesine bakıyorum. 375 bin TL ödeme yapılmış. Bunun 46.000 TL'si personel, 50.000 TL'si otobüs taksiti, 4.000 TL'si noter masrafı diye geçiyor. Yani 275.000 TL futbolculara ödenmiş.

Durmuş Ali Çolak görevden ayrılıyor. Ayrılırken diyor ki; futbolcuların maçbaşı ücretleri 21 maçtır ödenmiyor. Ligin 23 üncü haftasını geride bıraktık. Hadi buna 3 tane Türkiye Kupası maçını da ekleyelim. 26 maç yapmışız. 21 maçtır ödeme yapılmamış.

Sonuç mu? 2,5 trilyon para girişi (en az), eski yöneticilerin temliklerini iddaadan aldıkları gerçeği (Kızılcahamam'da Mehmet Gökoğlu tarafından şahsıma doğrulandı), ligin beşinci haftasından bu yana para alamayan futbolcular.

Kara delik gibi bu Demirspor. Anlaması çok ama çok zor.