6 Mart 2012

Arman Hoca

Arman Bozkaya... Profesyonel olarak 1995'ten beri kulübün içinde. Gerek futbolcu olarak gerekse antrenör olarak Demirspor'a hizmet verdi. Sezon başında Durmuş hocanın yardımcısı olarak tekrar A takımda göreve başladı. Şu an takımın patronu.

İlk maçında deplasmanda galip geldik. Ama asıl sıkıntımız iç sahada, bakalım Arman hoca bu sorunumuzu çözebilecek mi? Elbette iç saha sorunumuzun tek sebebi Durmuş hoca ve tercihleri değildi. Sorunumuzun yönetimsel olduğu apaçık ortada dururken Arman hocanın işi hiç kolay olmayacak.

Şu ara dönemde, hem de kulüp kongreye giderken dışarıdan yeni bir hoca getirilmesini doğru bulmuyordum. Hem maliyetli olurdu hem de uyum sorunu yaşanırdı. Arman hocanın böyle bir sorunu olmayacaktır. Handikapı ise moralsiz ve düzenli para alamayan bir oyuncu topluluğuna sahip olması. Gerçi hemen hemen tüm takımların sorunu aynı. Hocanın çözmesi gereken denklem bu: Az parayla / parasız nasıl şampiyon olabiliriz. İşi zor, işimiz zor.

Ben hocaya güveniyorum. Takımı tanıyor, dizilişi bozmadı, maceraya girişmeyecek intibaı yarattı. İç saha maçları onun için de belirleyici olacaktır. Şampiyonluk öncelikle iç sahadan geçiyor çünkü. Takımın ihtiyacı olan konsantrasyonu kazandırabilirse İzmir'de turu neden atmayalım?

Hocam 1999'da İstanbul'da 3.lige düşerken, 2002'de Denizli'de şimdiki adıyla 1.lige çıkarken takımdaydınız. Şimdi son şampiyonluğumuzun üzerinden on sene geçmişken umarım bu sezonun sonunda kupa ile poz verdiğiniz bir fotoğrafınız daha olur.

Zorlu görevinizde başarılar hocam.

Hiç yorum yok: