23 Şubat 2012

TFF Seçimi İçin 2. ve 3.lig Kulüpleri Toplanıyor

Ajansspor'un haberine göre 2. ve 3. Lig kulüplerinin başkanları, Şekerspor Başkanı'nın çağrısıyla 26 Şubat'ta Ankara'da bir restoranda toplanacaklar (Detaylar için tıklayın).

Demirspor'dan bu toplantıya katılacak olan var mı?

Bu arada başkan adaylarından, Bursa Nilüferspor'un başkanı da olan, Semi Kopuz "alt ligler futbolun efendileridir" şeklinde bir açıklama yapmış. İlk kez bir adayın bu konuya girdiğini görüyoruz. Şöyle demiş Kopuz:

"Bizim Bank Asya, 2. ve 3. liglerdeki takımlarımız hala 70'li yıllardan kalma çamur ve balçıkta, Türk futboluna hizmet etmeye çalışıyor. TFF ve Süper Lig takımları, alt liglerde mücadele eden kulüpleri ezik ve hakir görüyor. Biz onların piyonları olmayacağız. Ülkenin geleceği biziz. Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk 'Köylü milletin efendisidir' dediyse, bizler de TFF içinde, 'Alt ligler futbolun efendileridir' diyoruz."
(www.ajansspor.com/futbol/federasyon/h/20120223/alt_ligler_futbolun_efendileridir.html).

Ayrıca şunları da söylemiş:
"Adamı olan herkesin işlerini hallettiği, adamı olmayanların ezildiği, mağdur olduğu TFF'nin, kulüpleri birlik olmaya zorlaması baskıcı kölelik sistemini kabul etmelerinden kaynaklanıyor. Topu topu 130 kulüp bile yokken kendi aralarında birleşen kulüplerin baskı ve tehditle federasyon başkanlarını emir eri gibi kulanması... Bizi bir araya getirmesi gereken TFF, 130 kulübü bile bir araya getiremiyor. Kelli felli TFF yöneticileri böbürlenmekten iş yapamaz olmuş. Tehdit ve şantaj olmadığı sürece... Yiğidin bakışı korkağın kılıcından keskindir. Bu isyan ve başkaldırışa tüm kulüpler ses verecek. Özgür bir aday çıkıp TFF'nin geleceğini düzeltecek." (www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19976522.asp)

Hiç yorum yok: