Ana içeriğe atla

TFF Seçimi İçin 2. ve 3.lig Kulüpleri Toplanıyor

Ajansspor'un haberine göre 2. ve 3. Lig kulüplerinin başkanları, Şekerspor Başkanı'nın çağrısıyla 26 Şubat'ta Ankara'da bir restoranda toplanacaklar (Detaylar için tıklayın).

Demirspor'dan bu toplantıya katılacak olan var mı?

Bu arada başkan adaylarından, Bursa Nilüferspor'un başkanı da olan, Semi Kopuz "alt ligler futbolun efendileridir" şeklinde bir açıklama yapmış. İlk kez bir adayın bu konuya girdiğini görüyoruz. Şöyle demiş Kopuz:

"Bizim Bank Asya, 2. ve 3. liglerdeki takımlarımız hala 70'li yıllardan kalma çamur ve balçıkta, Türk futboluna hizmet etmeye çalışıyor. TFF ve Süper Lig takımları, alt liglerde mücadele eden kulüpleri ezik ve hakir görüyor. Biz onların piyonları olmayacağız. Ülkenin geleceği biziz. Nasıl ki Mustafa Kemal Atatürk 'Köylü milletin efendisidir' dediyse, bizler de TFF içinde, 'Alt ligler futbolun efendileridir' diyoruz."
(www.ajansspor.com/futbol/federasyon/h/20120223/alt_ligler_futbolun_efendileridir.html).

Ayrıca şunları da söylemiş:
"Adamı olan herkesin işlerini hallettiği, adamı olmayanların ezildiği, mağdur olduğu TFF'nin, kulüpleri birlik olmaya zorlaması baskıcı kölelik sistemini kabul etmelerinden kaynaklanıyor. Topu topu 130 kulüp bile yokken kendi aralarında birleşen kulüplerin baskı ve tehditle federasyon başkanlarını emir eri gibi kulanması... Bizi bir araya getirmesi gereken TFF, 130 kulübü bile bir araya getiremiyor. Kelli felli TFF yöneticileri böbürlenmekten iş yapamaz olmuş. Tehdit ve şantaj olmadığı sürece... Yiğidin bakışı korkağın kılıcından keskindir. Bu isyan ve başkaldırışa tüm kulüpler ses verecek. Özgür bir aday çıkıp TFF'nin geleceğini düzeltecek." (www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/19976522.asp)

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.