9 Şubat 2012

Taraftar Tavrını Koyuyor

Takımın arka arkaya galibiyetler alarak şampiyonluk havasına girdiği bir dönemde, "dışarıda" sular hala kaynıyor. Bandırma maçı öncesinde, Adana Demirspor bağlantılı Belediye operasyonu ve kulübün hesapları üzerine spekülasyonlar, ardından kulüp otobüsünün haczi haberleri üzerinden işleyen bir gündem var.

Bu haberlerin geçmişin bir yükü olarak can sıkı olduğu ortada. Yönetim zihniyetimizin bizi getirdiği noktalar bunlar. Öte yandan bu somut gelişmeleri şimdiki yönetimi köşeye sıkıştırmak üzerinden kendi çıkarlarına alet edenlerin olduğu da bir gerçek. Adana ve camia içi iktidar savaşlarında yıpratma aracı olarak kullanılan bu haberler, kısa vadede takımın başarısızlığına yol açacak bir krize çevrilmek isteniyor.

Taraftarlar, bu ikincisinin önüne geçmek için sesini yükseltti. Şimşekler Grubu, yaptığı açıklamada, Demirspor içinde köşe kapmak için kimsenin kendilerini enayi yerine koyamacağını vurguladı. Açıklamada şu ifadeler kullanılıyor:

"İstanbul’a Galatasaray’la oynanan kupa maçına gitmeden önce taraftarlar olarak başlattığımız otobüs kaldırma kampanyasına 1-2 gün sonra büyük destek veren yerel kanalın etkili isminin daha sonraki günlerde takındığı tavır, niye destek verdiğini anlamamıza yetmiştir. Hem çalıştığı, hem de kendi ajansını buna alet etmiştir. Kendisine teşekkür ziyaretine hazırlanırken gerçek niyetini gördükten sonra bu ziyaretten vazgeçilmiştir. (...)

Yıllardır bu takımın şampiyonluk potasına girdiğinde, şampiyonluğa kitlendiğinde ve özellikle çok önemli final maçları öncesinde bu hadiselerin yaşanmasından artık bıktık. Birilerinin şampiyonluğumuzu çalmasından, şampiyonluğumuzu elimizden almasından gına geldi.

Siz art niyetliler, siz namertler.. Size sesleniyoruz. BU SEFER SİZE İZİN VERMEYECEĞİZ. (...) Sizin çirkin emellerinizin sonuçlarının bizler çekiyoruz. O yüzden bu sefer bizleri geçemeyeceksiniz. Nefesimiz ensenizde olacak.

Yönetimiyle, futbolcusuyla, hocasıyla, camiasıyla ve taraftarıyla ADANA DEMİRSPOR AİLESİ olarak kenetlendik, bütünleştik ve şampiyonluğa yürüyoruz"

(Tam metin: sporcukurova.com/anasayfa/simsekler-grubu-basin-aciklamasi.html)

Adana Demirspor Taraftarlar Derneği de daha somut örnekler üzerinden bu sürecin kişisel sorunlar etrafından yürüdüğünü gösteriyor:

"Mersinli gazete sahibi’in büyükşehir belediyesinden almış olduğu belediyenin dergi ve aski broşür işi 2012 itibari ile bitmiş. Acaba işi bitene kadar mı Demirspor’daki iddia ettiği kötülükleri görmüyormuş? Yoksa yeni iş almak için mi Demirspor’da yöneticilik yapan büyükşehir belediyesi meclis üyelerine Demirspor kullanılarak menfaati için baskı yapıyormuş?

Televizyon sahibi acaba Dörtyol’daki Akbank önünde bulunan Led ekran reklam panosuna belediye izin vermediği için Demirspor’da yöneticilik yapan büyükşehir belediyesi meclis üyelerine Demirspor kullanılarak menfaati için baskı yapıyormuş?

Televizyon sahibi, yönetimi devirip sn. Selahattin Aydoğdu’yu başkan yapmak isteyip yapamadığı için ve bununla birlikte ADS TV’yi alamadığı için bunları yapıyormuş?

Bir dedikodu da, Sn. Bekir Sıtkı Özer Altınkoza’dan televizyon sahibine iş vermemiş veya canlı yayın aracı almamış bundanmış. Bizleri bu konuda da aydınlatırsanız seviniriz."

(Tam metin için: www.demirsporplatformu.com/haberler/ads-dernegi-basin-aciklamasi.html)

--

Aslında ortada bir yönetimden ziyade yönetimi temsil eden kişiler var. Bunların başında Mehmet Gökoğlu geliyor. Diğer isimler de Levent Özveren ve Bekir Sıtkı Özer. Diğer kişilerin ne yaptığını bilen yok. Demirspor yöneticileri, eğer bu sıfatta birileri varsa, cebinden bu takım için ne kadar para harcıyor bilemiyoruz. Görünen sadece, Gökoğlu, Özveren ve Özer'in kaynak bulma çabaları.

Blogta yönetime karşı eleştirilerimiz oldu, istifaya çağırdık; hala da eleştirilerimiz var. Ama Adana'daki kaynayan kazanın parçası olmadığımız, o ateşe odun taşımadığımız ortada. Eleştirileri, takımın başarısını engellemek için değil, önceki hataların tekrarlanmaması için yaptık. Aynı iyiniyetle sözlerimiz geçerli. Geçimişin hatalarını tekrarlamayın!

Taraftar da kendi açısından geçmişteki hatayı tekrarlamak istemiyor. Gelişmeler karşısında suskun kalmayacaklarını söylüyor. Benim açıklamalarlardan anladığım şu: Kişisel çatışmaların ötesinde çok önemli bir şey var; o da Demirspor'un başarısı. Demirspor'un başarısı için çalışan ve onu engelleyenler arasında bir ayrım yapmak istiyorlar.

Hiç yorum yok: