22 Aralık 2011

71. Yıl

Resmi kayıtlarda 28.12.1940 doğumluyuz; 71. yaşımızı kutlayacağız. 24 Aralık Cumartesi günü Adana'da kulübün organize ettiği kutlamalar olacak.

Geçen yıl bugün Ankara'da 70. yıl söyleşimizi gerçekleştirmiştik. (70. yılda yapılan etkinliklere ulaşmak için tıklayın: http://www.adanademirspor.net/search/label/70.Y%C4%B1l) Taraftarın ön ayak olduğu bu girişimlere kulübün de sahip çıkması güzel bir gelişme.

71 yılımızın son 16 yılı liglerin en uzağından uzakta, kahır ve dertlerle geçti. Belde takımlarına yenilip, semt takımlarına yenilip, sevindirmediğimiz Anadolu kenti kalmadı. Yönetimlerimizde sıkıntılar bitmek bilmedi. Adana Demirspor'a dair tek doğru, tribünüydü. Onca sıkıntıya rağmen tribünüyle ayakta kaldı bu takım.

Tribünün gücü ayakta kaldığı sürece bizi yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Ama istiyoruz ki artık kulüp de tribünün seviyesine gelsin. Kulüp, yöneticisiyle, teknik ekibiyle, sahadaki oyuncusuyla 71 yaşındaki takıma uygun hareket etsin.

Herkes görevini yaparsa olur. Yönetici, planlı programlı para harcayıp; teknik adam herşeyiyle takıma odaklanıp; futbolcu sözleşmesinin gereğini yapıp sahaya karakterini sahaya yansıtsın ve artık 72. yılımızda aynı sözleri söylemeyelim, bir adım ileri gitmiş olalım.

Hiç yorum yok: