İletişim Yayınları'nın futbol kitapları serisinden bir kitap daha çıktı. Bir süre Adana Demirspor'un da kalesini korumuş olan, Fatih Uraz'ın "Adamın Abdalı Kaleci Olur" adlı kitabı...
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhMgyigjppQ36smzsKbhiQeZ3KJ0fGfQTqOTGaAEfbPdSXpLR77wj8SFVd9Tz7XHHXB3NC06Xhp_POaPtetO-0gldPXDUnq-GAAX4RSkDyJ6I1JIgN6jMGBlaqIuOsG0VUZV3qb3Bfcow/s400/fatihurazkitap.jpg)
Adana doğumlu Fatih, futbolumuzun mürekkep yalamış ve eli kalem tutan nadir kesiminden. Bir süre Zaman'da yazdı; şimdilerde Taraf'ta yazıyor. Yurtiçi ve dışında kaleci eğitmenliği de yapmıştı.
Memleketin hiç bitmeyen kaleci derdi göz önünde tutulduğunda, kalecilik ruh haline içeriden bir bakış atmak faydalı olabilir.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhMgyigjppQ36smzsKbhiQeZ3KJ0fGfQTqOTGaAEfbPdSXpLR77wj8SFVd9Tz7XHHXB3NC06Xhp_POaPtetO-0gldPXDUnq-GAAX4RSkDyJ6I1JIgN6jMGBlaqIuOsG0VUZV3qb3Bfcow/s400/fatihurazkitap.jpg)
Adana doğumlu Fatih, futbolumuzun mürekkep yalamış ve eli kalem tutan nadir kesiminden. Bir süre Zaman'da yazdı; şimdilerde Taraf'ta yazıyor. Yurtiçi ve dışında kaleci eğitmenliği de yapmıştı.
Memleketin hiç bitmeyen kaleci derdi göz önünde tutulduğunda, kalecilik ruh haline içeriden bir bakış atmak faydalı olabilir.
Yorumlar