Ana içeriğe atla

Sıkılmış Bir Yumruk Gibiyiz

Sıkılmış bir yumruk gibiyiz, öfkemiz burnumuzdan damlıyor. Damlalar birikiyor ve bentleri çatlatıyor. Sıkılmış bir yumru var boğazımızda; yutkundukça acıtıyor.Taraftarı, Demirspor camiasının önünde artık; bizler aldık başımızı gittik. Ama renkleri beraberimizde götürürken camiaya bir arpa boyu yolu anca kat ettirebildik. Yıllardır, "Mavi Şimşek neredeyse, taraftarı ordadır"; bunu söyleyerek dağı taşı inlettik. Ama son 4 yıldır artık taraftarı neredeyse, Demirspor da orda olmalıdır dedik. Sadece tribünüyle övünen değil, sportif başarıyla da coşan bir kitle olmak istedik. "Kafana göre değil, kafanı kullan Demirspor"u ilke edindik.

Artık bu yumruk, bentleri delip geçsin; sahada rakibin ruhunu delsin. Sıkılmış bir yumruk gibi çıkalım bu sıkılmış ruhlardan... İlk kurban da Mardin olsun.

Yorumlar

Unknown dedi ki…
şu yaptığımız kareografiden fotograflara hiç bi yerde raslamadım yenilginin etkisinden kurtulamadık mı ne
Yergökmavi dedi ki…
Mardin maçıyla ilgili neden bir haber girilmediğini merak ettim...
yavuzy dedi ki…
Biz her olayla ilgili haber giren bir site değiliz. Haftanın maçları tamamlandıktan sonra (şu anda grubumzda bir maç daha oynanıyor) "haftanın ardından başlığı" ile, konu ile ilgili bilgi girilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.