Ana içeriğe atla

Sıkılmış Bir Yumruk Gibiyiz

Sıkılmış bir yumruk gibiyiz, öfkemiz burnumuzdan damlıyor. Damlalar birikiyor ve bentleri çatlatıyor. Sıkılmış bir yumru var boğazımızda; yutkundukça acıtıyor.Taraftarı, Demirspor camiasının önünde artık; bizler aldık başımızı gittik. Ama renkleri beraberimizde götürürken camiaya bir arpa boyu yolu anca kat ettirebildik. Yıllardır, "Mavi Şimşek neredeyse, taraftarı ordadır"; bunu söyleyerek dağı taşı inlettik. Ama son 4 yıldır artık taraftarı neredeyse, Demirspor da orda olmalıdır dedik. Sadece tribünüyle övünen değil, sportif başarıyla da coşan bir kitle olmak istedik. "Kafana göre değil, kafanı kullan Demirspor"u ilke edindik.

Artık bu yumruk, bentleri delip geçsin; sahada rakibin ruhunu delsin. Sıkılmış bir yumruk gibi çıkalım bu sıkılmış ruhlardan... İlk kurban da Mardin olsun.

Yorumlar

Unknown dedi ki…
şu yaptığımız kareografiden fotograflara hiç bi yerde raslamadım yenilginin etkisinden kurtulamadık mı ne
Yergökmavi dedi ki…
Mardin maçıyla ilgili neden bir haber girilmediğini merak ettim...
yavuzy dedi ki…
Biz her olayla ilgili haber giren bir site değiliz. Haftanın maçları tamamlandıktan sonra (şu anda grubumzda bir maç daha oynanıyor) "haftanın ardından başlığı" ile, konu ile ilgili bilgi girilir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!