10 Nisan 2010

Duyuru

1) Blogta artık "adsız" olarak yorum yayınlanmayacaktır. Adsız yazı altına isim, lakap ya da kod adı yazılmış yorumlar da bu kapsamdadır. Lütfen 1 dakikanızı ayırarak gmail hesabı oluşturun ve yorumlarınızı kullanıcı adı ve şifresi girerek gönderin. Bu şekilde yorumların sorumluluğu ve blogun güvenliği bir nebze yükselmiş olacaktır.

2) demirgibiyiz.blogspot.com, 18.02.2008 tarihinde vertumnus tarafından açılmıştır. Ankara'daki Demirspor taraftarlarının blogudur. Özü itibariyle bir "taraftar blogudur". Blog, bugüne kadar hiçbir ekstra tanıtım ve gayret göstermeden, farklı kesimlerden takipçi edinmeyi ve Demirspor gündemini belirlemeyi başarmıştır. Bu başarı, blogun hiçbir site, forum veya oluşumun etkisi altında kalmadan kendi sözünü söylemesi ve gündemini yaratmasıyla ilgilidir. Söz konusu söylem ve gündem, Demirspor geleneğinden beslenen, bu gelenekten öğrenerek geleceğe dair bir perspektif sunan, Demirspor'un kronik başarısızlığına dair tespitler yapan, ayrıca yurt ve dünya meselelerine dair bir sözü olan, seviyeli bir duruşa daysnmış; söylediklerini her zaman belirli bir dil ve anlam seviyesinin üstünden, uygun bir üslupla kurmuştur.

3) Bir taraftar blogu olarak demirgibiyiz.blogspot.com'un yeri tribündür, sokaktır. Camiadaki gelişmeleri (yönetim, futbolcu, transfer gibi konuları) taraftar bakışı ile yorumlar. Bu gelişmeleri kişisel husumet meselesi haline getirmez. Eleştirel destek ilkesini işletir. Ancak taraftar blogu olmasının ötesinde sorumluluk almaz.

4) Blog ilk günden bu yana farklı görüşleri biraraya getirerek, özellikle yorum bölümlerinde birlikte düşünüp tartışmayı hedeflemiştir. Ancak, kamuya açık en etkin Demirspor plaformunun sunduğu fırsat, blog bileşenlerinin ve takipçilerinin el birliğiyle çarçur edilmektedir. Yorumlar, yazıları destekleyip desteklemediğini ve bunun nedenlerini içerir. Bunun dışında ötesinde hesap soramaz, karşılıklı atışma alanına dönüşemez; yazarlara hangi konularda yazı yazmaları gerektiğini öneremez. Herhangi bir yorumun yayınlanıp yayınlamayacağına, blogun iki yılda geliştirdiği kırmızı çizgileri ve üslubuna uygun olup olmamasına göre karar verilir.

5) demirgibiyiz.blogspot.com, Demirspor kültürüne katkı sunmaya ve kendi söylem ve gündemini takip etmeye devam edecektir.

3 yorum:

Selami Gürcan dedi ki...

Adsız yorumlarının yayınlanmaması güzel bir düşünce,destekliyorum ; ben de bir üyelik aldım.
1 dakika dahi sürmüyor üyelik işlemi, gayet basit.
Blogun daha iyi işlemesi için verilmiş güzel bir karar.

Semt Aşığı dedi ki...

Belki gmail hesabı alıp bir mavi lacivert blogda siz açıp karşıt görüşlerinizi yazabilirsiniz?

Selami Gürcan dedi ki...

Öneriniz için teşekkür ederim.
Yalnız ben şimdilik demirgibiyiz ve tebevolimo bloglarını okumak ve gerekirse görüşlerimi yorum olarak yazmak niyetindeyim.
Blog için :
Biraz zaman
Dilbilgisi ve yazım kuralları
Anlatımın güçlü olması
Bu ölçüde blog için yetersiz olduğumu düşünüyorum diyelim ki açtım bir blog bireysel olarak ne kadar başarılı olabilirim bilmiyorum?
Yetenekli 2-3 arkadaş bulsam daha mantıklı olurdu.
Bu sıralar sınavlarla da boğuşuyorum.Bu da bir engel.
Bakarsınız Ankara ve İstanbul dışında bir yeri kazanıp orada ADS örgütlenmesi gerçekleştirip blog tarzı eylemlerde bulunabilirim.(: