Ana içeriğe atla

Duyuru

1) Blogta artık "adsız" olarak yorum yayınlanmayacaktır. Adsız yazı altına isim, lakap ya da kod adı yazılmış yorumlar da bu kapsamdadır. Lütfen 1 dakikanızı ayırarak gmail hesabı oluşturun ve yorumlarınızı kullanıcı adı ve şifresi girerek gönderin. Bu şekilde yorumların sorumluluğu ve blogun güvenliği bir nebze yükselmiş olacaktır.

2) demirgibiyiz.blogspot.com, 18.02.2008 tarihinde vertumnus tarafından açılmıştır. Ankara'daki Demirspor taraftarlarının blogudur. Özü itibariyle bir "taraftar blogudur". Blog, bugüne kadar hiçbir ekstra tanıtım ve gayret göstermeden, farklı kesimlerden takipçi edinmeyi ve Demirspor gündemini belirlemeyi başarmıştır. Bu başarı, blogun hiçbir site, forum veya oluşumun etkisi altında kalmadan kendi sözünü söylemesi ve gündemini yaratmasıyla ilgilidir. Söz konusu söylem ve gündem, Demirspor geleneğinden beslenen, bu gelenekten öğrenerek geleceğe dair bir perspektif sunan, Demirspor'un kronik başarısızlığına dair tespitler yapan, ayrıca yurt ve dünya meselelerine dair bir sözü olan, seviyeli bir duruşa daysnmış; söylediklerini her zaman belirli bir dil ve anlam seviyesinin üstünden, uygun bir üslupla kurmuştur.

3) Bir taraftar blogu olarak demirgibiyiz.blogspot.com'un yeri tribündür, sokaktır. Camiadaki gelişmeleri (yönetim, futbolcu, transfer gibi konuları) taraftar bakışı ile yorumlar. Bu gelişmeleri kişisel husumet meselesi haline getirmez. Eleştirel destek ilkesini işletir. Ancak taraftar blogu olmasının ötesinde sorumluluk almaz.

4) Blog ilk günden bu yana farklı görüşleri biraraya getirerek, özellikle yorum bölümlerinde birlikte düşünüp tartışmayı hedeflemiştir. Ancak, kamuya açık en etkin Demirspor plaformunun sunduğu fırsat, blog bileşenlerinin ve takipçilerinin el birliğiyle çarçur edilmektedir. Yorumlar, yazıları destekleyip desteklemediğini ve bunun nedenlerini içerir. Bunun dışında ötesinde hesap soramaz, karşılıklı atışma alanına dönüşemez; yazarlara hangi konularda yazı yazmaları gerektiğini öneremez. Herhangi bir yorumun yayınlanıp yayınlamayacağına, blogun iki yılda geliştirdiği kırmızı çizgileri ve üslubuna uygun olup olmamasına göre karar verilir.

5) demirgibiyiz.blogspot.com, Demirspor kültürüne katkı sunmaya ve kendi söylem ve gündemini takip etmeye devam edecektir.

Yorumlar

Unknown dedi ki…
Adsız yorumlarının yayınlanmaması güzel bir düşünce,destekliyorum ; ben de bir üyelik aldım.
1 dakika dahi sürmüyor üyelik işlemi, gayet basit.
Blogun daha iyi işlemesi için verilmiş güzel bir karar.
Semt Aşığı dedi ki…
Belki gmail hesabı alıp bir mavi lacivert blogda siz açıp karşıt görüşlerinizi yazabilirsiniz?
Unknown dedi ki…
Öneriniz için teşekkür ederim.
Yalnız ben şimdilik demirgibiyiz ve tebevolimo bloglarını okumak ve gerekirse görüşlerimi yorum olarak yazmak niyetindeyim.
Blog için :
Biraz zaman
Dilbilgisi ve yazım kuralları
Anlatımın güçlü olması
Bu ölçüde blog için yetersiz olduğumu düşünüyorum diyelim ki açtım bir blog bireysel olarak ne kadar başarılı olabilirim bilmiyorum?
Yetenekli 2-3 arkadaş bulsam daha mantıklı olurdu.
Bu sıralar sınavlarla da boğuşuyorum.Bu da bir engel.
Bakarsınız Ankara ve İstanbul dışında bir yeri kazanıp orada ADS örgütlenmesi gerçekleştirip blog tarzı eylemlerde bulunabilirim.(:

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.