Ana içeriğe atla

Duyuru

1) Blogta artık "adsız" olarak yorum yayınlanmayacaktır. Adsız yazı altına isim, lakap ya da kod adı yazılmış yorumlar da bu kapsamdadır. Lütfen 1 dakikanızı ayırarak gmail hesabı oluşturun ve yorumlarınızı kullanıcı adı ve şifresi girerek gönderin. Bu şekilde yorumların sorumluluğu ve blogun güvenliği bir nebze yükselmiş olacaktır.

2) demirgibiyiz.blogspot.com, 18.02.2008 tarihinde vertumnus tarafından açılmıştır. Ankara'daki Demirspor taraftarlarının blogudur. Özü itibariyle bir "taraftar blogudur". Blog, bugüne kadar hiçbir ekstra tanıtım ve gayret göstermeden, farklı kesimlerden takipçi edinmeyi ve Demirspor gündemini belirlemeyi başarmıştır. Bu başarı, blogun hiçbir site, forum veya oluşumun etkisi altında kalmadan kendi sözünü söylemesi ve gündemini yaratmasıyla ilgilidir. Söz konusu söylem ve gündem, Demirspor geleneğinden beslenen, bu gelenekten öğrenerek geleceğe dair bir perspektif sunan, Demirspor'un kronik başarısızlığına dair tespitler yapan, ayrıca yurt ve dünya meselelerine dair bir sözü olan, seviyeli bir duruşa daysnmış; söylediklerini her zaman belirli bir dil ve anlam seviyesinin üstünden, uygun bir üslupla kurmuştur.

3) Bir taraftar blogu olarak demirgibiyiz.blogspot.com'un yeri tribündür, sokaktır. Camiadaki gelişmeleri (yönetim, futbolcu, transfer gibi konuları) taraftar bakışı ile yorumlar. Bu gelişmeleri kişisel husumet meselesi haline getirmez. Eleştirel destek ilkesini işletir. Ancak taraftar blogu olmasının ötesinde sorumluluk almaz.

4) Blog ilk günden bu yana farklı görüşleri biraraya getirerek, özellikle yorum bölümlerinde birlikte düşünüp tartışmayı hedeflemiştir. Ancak, kamuya açık en etkin Demirspor plaformunun sunduğu fırsat, blog bileşenlerinin ve takipçilerinin el birliğiyle çarçur edilmektedir. Yorumlar, yazıları destekleyip desteklemediğini ve bunun nedenlerini içerir. Bunun dışında ötesinde hesap soramaz, karşılıklı atışma alanına dönüşemez; yazarlara hangi konularda yazı yazmaları gerektiğini öneremez. Herhangi bir yorumun yayınlanıp yayınlamayacağına, blogun iki yılda geliştirdiği kırmızı çizgileri ve üslubuna uygun olup olmamasına göre karar verilir.

5) demirgibiyiz.blogspot.com, Demirspor kültürüne katkı sunmaya ve kendi söylem ve gündemini takip etmeye devam edecektir.

Yorumlar

Unknown dedi ki…
Adsız yorumlarının yayınlanmaması güzel bir düşünce,destekliyorum ; ben de bir üyelik aldım.
1 dakika dahi sürmüyor üyelik işlemi, gayet basit.
Blogun daha iyi işlemesi için verilmiş güzel bir karar.
Semt Aşığı dedi ki…
Belki gmail hesabı alıp bir mavi lacivert blogda siz açıp karşıt görüşlerinizi yazabilirsiniz?
Unknown dedi ki…
Öneriniz için teşekkür ederim.
Yalnız ben şimdilik demirgibiyiz ve tebevolimo bloglarını okumak ve gerekirse görüşlerimi yorum olarak yazmak niyetindeyim.
Blog için :
Biraz zaman
Dilbilgisi ve yazım kuralları
Anlatımın güçlü olması
Bu ölçüde blog için yetersiz olduğumu düşünüyorum diyelim ki açtım bir blog bireysel olarak ne kadar başarılı olabilirim bilmiyorum?
Yetenekli 2-3 arkadaş bulsam daha mantıklı olurdu.
Bu sıralar sınavlarla da boğuşuyorum.Bu da bir engel.
Bakarsınız Ankara ve İstanbul dışında bir yeri kazanıp orada ADS örgütlenmesi gerçekleştirip blog tarzı eylemlerde bulunabilirim.(:

Bu blogdaki popüler yayınlar

Sezon Değerlendirmesi-II

 Oyuncular üzerinden bu sezona bakacak olursak, öncelikle yaz transferlerinde ses getiren Balotelli ve Belhanda ikilisinden başlamak gerekli sanırım.  Balotelli bütün tacizlere, önyargılara ve maç içinde hakemlerin veya rakip oyuncuların kışkırtmalarına rağmen verimli bir sezon geçirdi. Son haftadaki patlamasıyla beraber hem takımı hem ligin en golcü oyuncularından oldu. 18 lig ve 1 kupa golüyle iyi bir performans sergiledi. Golleri dışında da atakları yönlendirmesi, şut tehdidi ve rakip savunmayı yıpratmasıyla iyi bir forvetin yapması gerekenleri büyük oranda yaptı. Ama Malatya maçında olduğu gibi çok pozisyon kaçırdığı maçlarda da canımızı sıktı.  Belhanda ile ilgili duygularımı önceki yazılarda belirtmiştim. En son GS maçındaki yaptıklarıyla iyice gözümüzden düştü. Transfer olduğunda 10 gole ulaşsa yeter diye düşünüyordum; çok uzak kaldı o beklentiden. Onun dışında maç içindeki pas tercihleri, istikrarsızlığı ile bu sezonun en büyük hayal kırıklığı oldu diyebilirim. Benzer şekilde A

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

Fenerbahçe: 4 - Adana Demirspor: 2

 Yine hakemin hatalı kararlarının damga vurduğu maçta sezonun ilk yenilgisini aldık. Aleyhimize verilen yanlış penaltı, lehimize önce verilip sonra yanlış ofsayt kararı ile verilmeyen penaltı, rakip oyuncuya gösterilmeyen kartlarla birlikte iyi oynadığımız maçtan puan alamadık. Deplasman takımı gibi oynayarak hızlı hücumlarla ilk yarıda farkı ikiye çıkaran rakibe karşı ev sahibi gibi oynadık; iyi top yaptık, ilk dakikalardaki baskıyı iyi kırdık. İlk yarıda bir gol bulabilsek skor farklı olabilirdi. Yine de 3-0'dan sonra oyundan kopmayıp skoru 3-2'ye getirmek başarıydı. Tek kaleye döndürdüğümüz maç son dakikalardaki kırmızı kart ve 4. golle tamamlandı. Fenerbahçe'nin bu sene iyi yaptığı kolay skor bulma işini, zaten aksayan defansımızla durdurmamız kolay olmadı. Ligin en iyi top oynayan takımını izlemek için tribüne koşan Fenerbahçeliler, müthiş bir deplasman tribünü görerek evlerine döndüler; hafta içi maçta taraftarımız gece 1'e kadar tribünde bekletildi. Hafta içi bir