21 Ocak 2010

Rakiplerimiz ve Transferleri

Spor01 sitesinde rakiplerimiz hakkında haberler yayınlanıyor. Şahsen ben rakiplerimiz hakkında haber okumaktan memnunum. Haberin beni yönlendirmek istediği noktayı tahmin edebildiğimden dolayı sadece almam gereken bilgiyi alıyorum.

Mesela son günlerde çoğunlukla rakiplerin transfer haberleri çıkıyor. Malum, devre arasındayız ve transfer dönemindeyiz. Ligin son sıralarındaki DİSKİ, Elazığ ve Malatya toplamda yirmidokuz (29) oyuncu ile sözleşme imzalamış. "Bu adamlar dünya kadar transfer yaptı, biz neden yapmadık" diye hayıflanmam. Onlar daha kaynaşana, takım olana kadar benim hazır takımım hedefinden şaşmadan yoluna devam edebilir. Onlar taraftarlarından "bize beş hafta verin" ricalarında bulunurken benim takımım bir seri yakalayıp geleceğe umut aşılayabilir.

Ha, bunlar olmayabilir de... Neticede futbol bu. Bir takım canını dişine takıp mücadele etmezse, iyi yönetilmezse isterse Barcelona olsun, başarısızlığa mahkumdur.

Özetle, haberlerin belki de omuzlarıma yüklemek istediği karamsarlık yerine, ben bu haberleri tersten okumayı daha olumlu görüyorum. Biz altyapıdan profesyonel takıma aldığımız gençlerle en azından gelecek seneye yatırım yaptık. Belki de şartların zorlaması ile oldu, bilinçli bir yönetim tercihi değildi. Yine de umarım bu zorunluluk, seneye gönüllülüğe dönüşür.

Belki de bu kardeşlerimizin katılımı ile asıl devre arasının flaş transferlerini biz yaptık. Bunu zaman gösterecek.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

İrfan diye çoluk cocuk yaparsa köşe yazarlığı demirspor küme düşer tabi. bunlar nasıl gazeteci oluyorlar valla çok merak ediyorum , bu işin eğitimini alıyorlar mı? bunlar acaba üniversite okumuşlar mı? bunlar stajlarını nerede ve nasıl yapmışlar? bu yazımı adana gazetecilik yapanlara soruyorum.
Ali Rıza

yergökmavi dedi ki...

Rakiplerimiz transfer yapmış.Kimleri almışlar;Elazığ Burak denizliyi almış,Burakın bizdeki durumu malum.Taner Demirbaş,Alanyada gerçekten aktif olsaydı Alanya onu bırakırmıydı?
Bizim takımda birtek Onur Güney var olabilirdi.Ancak onunda taraftarlarla girdiği küfürleşme olayı hoş olmamıştı..Eğer böyle transferlerle şampiyon olunsaydı,biz 2 yıl önce M.Gökoğlu tarafında sezon başında getirilen 52 futbolcuyla şimdi uefa şampiyonu olurduk.
Giden futbolcu arkadaşlarımızı oynadığı maçlara herkes bir baksın. Hangi faydayı sağladılar.Ben eminimki gelen genç arkadaşlarımızın en kötüsü bile en az bunlar kadar olacaktır..
Kaybedecek hiçbirşeyimiz yok.Ama kazanacağımız çok şey olacaktır..