Ana içeriğe atla

Kongre Öncesinde...

Bugün yine kayyuma kalmanın eşiğindeyiz. Artık kayyum da olağan bir kelime halini almaya başladı.

Koca Adana Demirspor'un yönetsel sıkıntılar dolayısı ile bu noktalara gelmiş olması üzüntü verici.

Temennimiz bugün bir yönetim çıkması. Bu yönetimin artık eski defterlerden oluşmaması. Kulübe verdiği zararlar nedeni ile kayyumun eşiğinde yaşamamıza neden olanların artık yönetimde yer almamaları.

Öte yandan yönetimi bizim temennilerimiz değil, bizim de temsil edildiğimiz kongrenin iradesi belirleyecektir. Ancak bilinmelidir ki; Adana Demirspor taraftarı eskiye göre çok daha bilinçli ve daha da önemlisi örgütlüdür. Bu şu anlama gelmektedir; Demirspor'u ihya eden her kesim umduğundan daha fazla şekilde olumlu anılacakken, takımımıza zarar veren her kesim de aynı şekilde eskiye göre çok daha fazla baskı hissedecektir. Takıma pislik bulaştıran artık kendisine pislik bulaştıracaktır. Yönetimler artık eskisi gibi olmayacaktır, olmamalıdır. Benim gözyaşlarımı göz ardı edeni, o gözyaşlarında boğmak Demirspor taraftarının boynunun borcudur.

Yorumlar

İbrahim İlya dedi ki…
bugün benim doğum günümdü ve (ADANADEMİRSPOR'a destek vermeyerek kongrenin ertelenmesine sebep olan) bugünümün içine eden küfredeğer! insanları kınıyorum.:(((

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!