Ana içeriğe atla

İstişare Toplantısı Bildirisi-3

Mustafa TUNCEL de diğer tüm yöneticiler gibi Aytaç DURAK’tan icazet beklemektedir. Aytaç DURAK büyüktür, güçlüdür, ancak bu kulübe borçludur. Yönetimleri bizzat kendisi atamıştır. Kendi atadıklarının hatasını atamayla gelmeyenlerden çıkarmaktadır. Unutulmamalıdır ki; bugün bu kulüp Aytaç DURAK’sız Yenice’ye gidemiyorsa bunun sorumlusu öncelikle takıma hiçbir kalıcı gelir kazandırmayan Aytaç DURAK’tır.

Aytaç DURAK kadar sorumluluk hissetmesi gereken bir diğer kesim ise istişare toplantısında bulunan ve/veya bulunmayan SİYASETÇİLER’dir. Bu kişiler bizim atkımızı takarak, bize vaatlerde bulunarak bizden oy toplamış, ancak her zaman olduğu gibi kendilerine ihtiyaç duyulan zamanlarda sırra kadem basmışlardır. Her ne kadar bugüne kadar yanımızda olmasalar da, istişare toplantısını onurlandırmış olmaları dahi kendileri açısından umut vericidir. Ancak Ankara Tayfası olarak çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki; takımımız samimiyetsiz bir şekilde yalnız bırakılmaya devam olunursa kendileri ile samimi bir mücadele içine gireceğiz. Bu mücadelemiz elbette ki yasal sınırlar çerçevesinde ve bizzat partilerin genel merkezleri üzerinden yürütülecektir.

Başarısızlığın sorumluluğunu Bekir ÇINAR yönetimi dışındaki etkenlere yüklemek tek başına hatalı olacaktır. Yine de ÇINAR yönetiminin başarısızlığı ekonomik değil sportiftir. Takıma top oynamayacağını bildiğimiz futbolcuları Bekir ÇINAR yönetimi getirmiştir. Kulübümüzün tüm değerlerini zamanında alt üst etmiş Abdülkerim DURMAZ’ı Bekir ÇINAR yönetimi getirmiştir. Behzat ÇINAR hocayı da Bekir ÇINAR yönetimi göndermiştir. Yaptığı beyanlarla tribünleri bölünme noktasına Bekir ÇINAR yönetimi getirmiştir. Altyapıdan bir oyuncu dahi kazanılamadıysa bu durum önceki yönetimlerin yanı sıra Bekir ÇINAR yönetiminin de hatasıdır.

Ancak sportif başarısızlığına rağmen kulübe kalıcı gelir kazandırmaya çalışan tek yönetim de kendileridir. Yardım gecesi düzenleyen kendileridir. Kredi kartı, ADS Store’un kulübümüze kazandırılması, ADS Su, SMS projesi gibi projeleri gündeme getiren, kongre üyeliklerinde gereken düzenlemeleri yapan Bekir ÇINAR yönetimi olmuştur.

Sonuç olarak Bekir ÇINAR yönetimi kendisine verilmeyen destekle kulübün kasasına adamakıllı para girmeden bir şeyleri yürütmeye çalışmıştır. Kulübün bu güne gelmesinde kendi hatalarının yanı sıra şehrin de destek olmaması rol oynamıştır. Yine de önceki dönemleri ve yaşananları düşününce bu yönetime haksızlık yapıldığı da ortadadır. Kulübümüze yeterince zarar vermiş kişilerin kulübümüze dışarıdan destek olmaları bize göre bizzat onların borcudur, yapmaları gerekendir. Kulübe kalıcı gelir kazandırmak için yönetimde olmak şart değildir. Demirsporlu olmak yeterli koşuldur. Bugün Mustafa TUNCEL kulübe ayda 1 milyon dolar kazandırmak istiyorsa ve bunu gerçekleştirebilirse, Aytaç DURAK merkezi bir yerden kulübe otopark kazandırırsa, Mehmet GÖKOĞLU kendi döneminden kalan hatalarını ve borçlarını üstlenirse o zaman taraftarın gönlünde kaybettikleri yerleri kazanabileceklerdir. Bunları yapabilmek için başkan olmaya gerek yoktur. Biz kurumsallık ve istikrar adına Bekir ÇINAR yönetiminin oluşturmaya çalıştığı yapıyı destekliyoruz, yine de belirtmek gerekir ki isimlerden çok ilkelerin yerleşmesinden yanayız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.