7 Ocak 2010

İstişare Toplantısı Bildirisi-3

Mustafa TUNCEL de diğer tüm yöneticiler gibi Aytaç DURAK’tan icazet beklemektedir. Aytaç DURAK büyüktür, güçlüdür, ancak bu kulübe borçludur. Yönetimleri bizzat kendisi atamıştır. Kendi atadıklarının hatasını atamayla gelmeyenlerden çıkarmaktadır. Unutulmamalıdır ki; bugün bu kulüp Aytaç DURAK’sız Yenice’ye gidemiyorsa bunun sorumlusu öncelikle takıma hiçbir kalıcı gelir kazandırmayan Aytaç DURAK’tır.

Aytaç DURAK kadar sorumluluk hissetmesi gereken bir diğer kesim ise istişare toplantısında bulunan ve/veya bulunmayan SİYASETÇİLER’dir. Bu kişiler bizim atkımızı takarak, bize vaatlerde bulunarak bizden oy toplamış, ancak her zaman olduğu gibi kendilerine ihtiyaç duyulan zamanlarda sırra kadem basmışlardır. Her ne kadar bugüne kadar yanımızda olmasalar da, istişare toplantısını onurlandırmış olmaları dahi kendileri açısından umut vericidir. Ancak Ankara Tayfası olarak çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki; takımımız samimiyetsiz bir şekilde yalnız bırakılmaya devam olunursa kendileri ile samimi bir mücadele içine gireceğiz. Bu mücadelemiz elbette ki yasal sınırlar çerçevesinde ve bizzat partilerin genel merkezleri üzerinden yürütülecektir.

Başarısızlığın sorumluluğunu Bekir ÇINAR yönetimi dışındaki etkenlere yüklemek tek başına hatalı olacaktır. Yine de ÇINAR yönetiminin başarısızlığı ekonomik değil sportiftir. Takıma top oynamayacağını bildiğimiz futbolcuları Bekir ÇINAR yönetimi getirmiştir. Kulübümüzün tüm değerlerini zamanında alt üst etmiş Abdülkerim DURMAZ’ı Bekir ÇINAR yönetimi getirmiştir. Behzat ÇINAR hocayı da Bekir ÇINAR yönetimi göndermiştir. Yaptığı beyanlarla tribünleri bölünme noktasına Bekir ÇINAR yönetimi getirmiştir. Altyapıdan bir oyuncu dahi kazanılamadıysa bu durum önceki yönetimlerin yanı sıra Bekir ÇINAR yönetiminin de hatasıdır.

Ancak sportif başarısızlığına rağmen kulübe kalıcı gelir kazandırmaya çalışan tek yönetim de kendileridir. Yardım gecesi düzenleyen kendileridir. Kredi kartı, ADS Store’un kulübümüze kazandırılması, ADS Su, SMS projesi gibi projeleri gündeme getiren, kongre üyeliklerinde gereken düzenlemeleri yapan Bekir ÇINAR yönetimi olmuştur.

Sonuç olarak Bekir ÇINAR yönetimi kendisine verilmeyen destekle kulübün kasasına adamakıllı para girmeden bir şeyleri yürütmeye çalışmıştır. Kulübün bu güne gelmesinde kendi hatalarının yanı sıra şehrin de destek olmaması rol oynamıştır. Yine de önceki dönemleri ve yaşananları düşününce bu yönetime haksızlık yapıldığı da ortadadır. Kulübümüze yeterince zarar vermiş kişilerin kulübümüze dışarıdan destek olmaları bize göre bizzat onların borcudur, yapmaları gerekendir. Kulübe kalıcı gelir kazandırmak için yönetimde olmak şart değildir. Demirsporlu olmak yeterli koşuldur. Bugün Mustafa TUNCEL kulübe ayda 1 milyon dolar kazandırmak istiyorsa ve bunu gerçekleştirebilirse, Aytaç DURAK merkezi bir yerden kulübe otopark kazandırırsa, Mehmet GÖKOĞLU kendi döneminden kalan hatalarını ve borçlarını üstlenirse o zaman taraftarın gönlünde kaybettikleri yerleri kazanabileceklerdir. Bunları yapabilmek için başkan olmaya gerek yoktur. Biz kurumsallık ve istikrar adına Bekir ÇINAR yönetiminin oluşturmaya çalıştığı yapıyı destekliyoruz, yine de belirtmek gerekir ki isimlerden çok ilkelerin yerleşmesinden yanayız.

Hiç yorum yok: