7 Ocak 2010

İstişare Toplantısı Bildirisi-1

Dün gerçekleştirilen istişare toplantısına maalesef katılamadık. İki kongre üyesi ile temsil edilen Ankara Tayfası'nın dile getirmek istediklerini kongrenin hemen öncesinde bir bildiri ile yayınlamanın doğru olduğunu düşünüyoruz.

Bildirimizdeki veriler basında çıkan muhtelif yazı ve yorumlardan alıntılanmıştır.

NEYİ, NEDEN İSTEMİYORUZ?

Adana Demirspor Kulübü bugün borçları nedeni ile tekrar kongre sürecinde ise bunun sorumlularını doğru tespit etmek gerekir.

Mustafa TUNCEL’in ikinci defa kulüp başkanlığı yaptığı dönemde Adana Demirspor yine 3. Ligdeydi. 11 milyon TL civarında bir bütçemiz vardı ve biz 1 milyon TL’lik Güngören Belediyespor’u şampiyon yaptık. O zaman kulübümüze para yağıyordu. Süper Lig takımlarının önemli bölümü bile böyle bir bütçeye sahip değildi. Bugün hala o günlerin acısını çektiğimizi aklımızdan nasıl çıkarabiliriz?

Bu yönetim döneminde gelecek vaat eden futbolcumuz Emrah BEDİR, çok cüz'i bir miktara Adanaspor’a satılmıştır. Erhan ÇATALÇAM, Yiğit İNCEDEMİR gibi oyuncularımız yok pahasına kaybedilmiştir. Anlatılanlar, dönemin başarısız bir dönem olduğunun göstergesidir ve tüm yaşananların sorumlusu da doğal olarak Mustafa TUNCEL'dir. Yönetimin görevden ayrılmasıyla 11 milyon TL’lik bütçeden geriye kalan borç dağları, kulübün kayyumun eşiğine gelmesi sonucunu doğurmuştur. Bugün tekrar aynı ismin başkanlık için geçmesinin yanlışlığı ortadadır.

Küfürü bahane edip yönetimden ayrılan Mustafa TUNCEL’in Adana Demirspor’un baş ağrıtan kongrelerinden birinde ettiği küfürler hala akıllardadır. Öte yandan Muharrem GÜLERGİN örnekleri ile karşı karşıya kaldığında “Mezardan çıksın da kendileri yönetsin.” şeklindeki talihsiz beyanını da unutmamak gerekir.

Hiç yorum yok: