Ana içeriğe atla

İstişare Toplantısı Bildirisi-1

Dün gerçekleştirilen istişare toplantısına maalesef katılamadık. İki kongre üyesi ile temsil edilen Ankara Tayfası'nın dile getirmek istediklerini kongrenin hemen öncesinde bir bildiri ile yayınlamanın doğru olduğunu düşünüyoruz.

Bildirimizdeki veriler basında çıkan muhtelif yazı ve yorumlardan alıntılanmıştır.

NEYİ, NEDEN İSTEMİYORUZ?

Adana Demirspor Kulübü bugün borçları nedeni ile tekrar kongre sürecinde ise bunun sorumlularını doğru tespit etmek gerekir.

Mustafa TUNCEL’in ikinci defa kulüp başkanlığı yaptığı dönemde Adana Demirspor yine 3. Ligdeydi. 11 milyon TL civarında bir bütçemiz vardı ve biz 1 milyon TL’lik Güngören Belediyespor’u şampiyon yaptık. O zaman kulübümüze para yağıyordu. Süper Lig takımlarının önemli bölümü bile böyle bir bütçeye sahip değildi. Bugün hala o günlerin acısını çektiğimizi aklımızdan nasıl çıkarabiliriz?

Bu yönetim döneminde gelecek vaat eden futbolcumuz Emrah BEDİR, çok cüz'i bir miktara Adanaspor’a satılmıştır. Erhan ÇATALÇAM, Yiğit İNCEDEMİR gibi oyuncularımız yok pahasına kaybedilmiştir. Anlatılanlar, dönemin başarısız bir dönem olduğunun göstergesidir ve tüm yaşananların sorumlusu da doğal olarak Mustafa TUNCEL'dir. Yönetimin görevden ayrılmasıyla 11 milyon TL’lik bütçeden geriye kalan borç dağları, kulübün kayyumun eşiğine gelmesi sonucunu doğurmuştur. Bugün tekrar aynı ismin başkanlık için geçmesinin yanlışlığı ortadadır.

Küfürü bahane edip yönetimden ayrılan Mustafa TUNCEL’in Adana Demirspor’un baş ağrıtan kongrelerinden birinde ettiği küfürler hala akıllardadır. Öte yandan Muharrem GÜLERGİN örnekleri ile karşı karşıya kaldığında “Mezardan çıksın da kendileri yönetsin.” şeklindeki talihsiz beyanını da unutmamak gerekir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.