Ana içeriğe atla

Cem ve Alper, Kulübünüze Kazandırın...

Top oynamadığınızı, oynamadığınız toplar nedeni ile yükselme grubunun kaçtığını, bu nedenle iddaa gelirlerinin ikiye katlanması şansını yok ettiğinizi düşünüyorum. Yönetimsel sıkıntılara tuz biber ektiğinizi hissediyorum. Adana'dan yetişip Adana'ya zarar verdiğinizi de hissediyorum. Ama beni yanıltmak sizlerin elinde. Şu kulübe az da olsa para kazandırın da Adanalıymış diyelim eski futbolcularımız.

Kanuna dayanarak hakkını istemek suç oluşturmaz. Sakaryaspor'da oynamak istiyorsanız kulübümüzle anlaşmak zorundasınız. Şimdi ayrıntı vermiyorum sadece "Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı"na istinaden belli maddeleri sıralıyorum.

11. maddenin 3. fıkrası
12. maddenin 2. fıkrası
14. maddenin 1. fıkrasının f bendi
15. maddenin 1. fıkrası
19. maddenin 6. fıkrası
20. maddenin 4. fıkrası

Bu hükümler kulübümüzün lehine. Yönetime daha ayrıntılı bir rapor da sunarız gerekirse. Peki, bu hükümlere uyulmazsa ne oluyor? Önemli değil, 1 yıl oynayamama veya 150.000 TL'ye kadar para cezası dahil ceza alıyorsunuz. Nerden mi çıkardım? Ben çıkarmadım ki; "Futbol Disiplin Talimatı" diye bir şey var, orda yazıyor.

İyisi mi, siz kulübümüzle anlaşın, hem siz kazanın hem kulübümüz kazansın.
Alın, verin, ekonomiye can verin.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!