Ana içeriğe atla

Yönetimin Tribün Olaylarına İlişkin Açıklaması Hakkında...

spor01'in haberine göre Bekir Çınar ve yönetimi tribün olaylarını sert bir üslupla eleştirmiş. Bu ifadelerin içinde bir kısım dikkatimi çekti.

Eminim Bekir Bey bu sözlere açıklık getirecektir:

"Bir senemiz boşa gitti desek daha doğru olur... Bizler gelip geçiciyiz ama Demirspor'un geleceğine ipotek koymuştur."

Bekir Bey ve saygıdeğer yönetimi... Henüz hiçbir şey bitmedi. Daha önümüzde 2 tane maç var. Bir an önce bu psikolojiyi üzerimizden atmalı ve savaş kıyafetlerimizi yeniden giymeliyiz. Bu iki maçın sonunda kaybedersek çarpışarak kaybetmiş oluruz. Bize erken pes etmek yakışmaz. Adana Demirspor kulübünün başkanı olarak soracağınız hesapları bir kenara bırakarak camiayı ve özellikle gelişmelerden yıprandığını düşündüğümüz futbolcularımızı ve teknik heyetimizi toparlamanızı bekliyoruz.

2'de 2 istiyoruz.
Biz pes etmedik.
Siz de etmeyin...

Yorumlar

tek çare altyapı dedi ki…
onur kardeşime aynen katılıyorum.öleceksek savaşarak öleceğiz.teslim olmak yok.biz sizin emeğinize,çabanıza hep saygı duyduk.mermimiz biterse süngü takar savaşırız.kaybedeceğimizi bilsek bile bu yoldan dönmek bize yakışmaz.yoldan dönenler ışığı asla göremezler.ışığı aramaya devam.
Adsız dedi ki…
Sinirim ve üzüntüm hala geçmedi.. Anlamadım neden oldu bu olaylar.. Ama Başkanın açıklamaları sert falan değil..Aksine yuvarlak cümleler hepsi..

Üstü kapalı, genel olarak söylenecek yuvarlak cümlelerle geçiştirilmiş.. Üstünede pes eden laflar söylemiş..Yok hiç olmamış sayın başkan.. Ne yuvarlak sözler, ne teslimiyetçilik olmamış..Tek kelime grupla ilgili söz yok.. Özürden bile bahsederek açıklamları netleştirebilirdi..

Maraton seyircisinin düşüdüklerini anlatacak, tercüman olacak, oradakilerin bakışını gösterecek tek laf yok.. Herkes herşeyi biliyor ama konuşmuyor..


Yaraya neşter vuracak net laflar ve net hedeflerle son 2 haftaya bakmak lazımdı..Çok yazık doldu çok..

Kamil Ateş
yergökmavi dedi ki…
Tamam olan oldu.Geçen yıllardan ders alınsaydı şimdi bunlar olmazdı.Şimdide ders alınmazsa günün birinde yine bu olaylar olacak.
Başkanın açıklaması ne yazıkki çok talihsiz.Önümüzdeki günlere sanki mesaj vermeye çalışıyor.Ne demek bir yıllık emek boşa gitti?Eğer öyleyse kapatın kulübü,sizede hayırlı işler..Bu iş henüz bitmedi,evet kazansak çok daha farklı olurdu.
Siz Abdulkerimin yerine Çolak hocayı başta getireydiniz veya Apo da bu kadar ısrarlı olmayaydınız,durumumuz yine iyi olurdu.Bide bu işin grup birinciliğinden eleme maçları var.Daha önce Güngören,Giresun buralardan gelip 1.lige çıkmadımı..
Apo gidiyor yönetimde gidiyor.Sahaya 3-5 çapulcu giriyor,başkanın beyanı umutsuzluk dolu.Yelkenleri indirmiş suya..Sanki birşeylere bahane arar gibi..En ufak olumsuzlukta ben oynamıyorum demek şımarıklıktır veya sorumluluk bilincinden uzaklıktır..Siz bu umutsuz beyanlarla üye olacaklarında umutlarını yok ediyorsunuz..
15 yıl bizim kaderimiz değil...
Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak...
ADANADEMİRSPORLULUK RUHUNU,BİLİNCİNİ BİRGÜN HERKES ANLAYACAK......
Adsız dedi ki…
yergökmavi' ye kesinlikle katılıyorum, taraftara sahaya girdin bir yıllık emeğimiz gitti dersen eğer, gene abdülkerim zamanındaki gibi yönetim ve başkanda antipati toplar, bu taraftar mı mahalle takımından kurulu Maraştan 8 dakıkada 3 gol yedi ? Taraftar mı kayaya bizi en ihtiyacımız olan puanlardan et dedi ? Aslında uzun uzun yorum yazılır ama yönetimin bu açıklaması çok talihsiz olmuş, futbolcuların doğu grubunda puan tablosunda bu sırada yer almasının son sorumlusu taraftardır !!! İlk sorumlu ise Abdülkerimi getiren yönetim ve futbolculardır. Tamam, kesinlikle sahaya girme olayı yanlıştı ama, tüm senenin sorumluluğunu taraftara atmak kolaya kaçmaktır..Futbolcular oynamıyor diyincede para konusunu açmasın kimse, dünyadaki tüm klupler günü gününe topçuların parasını mı ödüyor ? Başkanın bu açıklaması kesinlikle sorumluluktan kaçmak, zor günde savaştan vazgeçmektir...
Adsız dedi ki…
Abdulkerim geldiğinde karşı çıkmayan da, tepki vermeyen de bu taraftar değil midir ? Yapmayın Allahaşkına, kimse sütten çıkan ak kaşık değil.

Herkes şapkasını önüne koyup düşünmeli, ortak amaç Demirspor'un başarısı ise, ona zarar vermemek için bir kere daha düşünmeli !

Ziya
Onur BİÇER dedi ki…
Hepimiz kızgınız, kırgınız, üzgünüz doğru. Başkanın yaptığı açıklamalarda eleştirilecek yerler de var, bu da doğru. Ancak eleştirilerin dozajı sanki biraz fazla. Sonuçta bu yönetimin takım kayyuma kalmak üzere iken taraftarın hazırladığı liste üzerine yönetime devam ettiğini de biliyoruz. Geçici bir devam gözüyle bakmadığını da biliyoruz. Burada bir oyun yok. Kendisiyle defalarca bizzat ben konuştum. Talip çıkmazsa naylon liste hazırlayıp devam edersiniz, Ocak ayı ola hayrola dedik. Şimdi yükselme grubuna oynayan takımın başkanı ve yönetimi bu noktadan devam etti. Hataları var mıdır, vardır, ama sorumluluktan kaçmak bu yönetim açısından ağır bir itham olacaktır. Her yönetim bu yönetim kadar sorumluluk alsa idi, Tarsus'a, İDÇ'ye şu anda çok yukarılardan bakıyor olurduk.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.