17 Kasım 2009

14. Hafta

Ligin 14.haftasında 18 Kasım Çarşamba günü deplasmanda Van Belediye ile karşılaşıyoruz.
Yanlışlık olmasın, uçak saati nedeniyle maç saat 12.00'de.Van Belediye'nin evinde 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 mağlubiyeti var.
Biz ise deplasmandan 1 galibiyet 5 beraberlik ile ayrılmışız.

Urfa Adıyaman, Tarsus Maraş deplasmanında.Galip gelebilirsek fikstür bizmi için çok iyi.

26 golle grubun en çok gol atan takımıyız.Forvet hattımızın iyi çalıştığını gösteriyor.Yediğimiz 16 gol ise bize gülümsüyor.

Saldır Mavi Şimşek.

2 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

İDÇ de Mardin deplasmanına gidiyor, onlar da takılabilir bu hafta. Yenersek en az birinin takılacağı konusunda umutluyum.

göktuğ dedi ki...

Yarın oynayacağımız Van Belediye maçından galibiyet yada beraberlik ile ayrılırsak yükselme grubunun en büyük adayı biz oluruz. Tabi takımın bu futbolu devam ettirmesi şartı ile.

Takımın içeride ve dışarıda 4'er olmak üzere 8 tane maçı kaldı.İçeride Adıyaman, Mardin , Tarsus ve Malatya ile oynayacağız. Deplasmanda Van , Elazığ ,Maraş , idç ile oynayacağız.

İçerideki maçlardan galibiyet ile ayrılırsak puanımız 30' a çıkacak.Deplasmandan getireceğimiz bir galibiyetin bile bizi yükselmeye bırakacağını düşünüyorum. 36 puanın tavan olduğu bu gruplarda bize 33 puan yetecektir.

Rakibimiz olan İdç ile Urfa'nın birbirleriyle oynayacaklarını ve bay geçeceklerini düşünürsek ben bu yarışta şanslı olduğumuzu düşünüyorum.

Bana göre geriden gelmemizde önemli bir avantaj. Takip edilen kaybettiği her puanda telaşlanacak biz takip eden ise kazandığı her puanda umutlanacağız.

Urfa'ya karşı ikili averajımızın iyi olması da önemli bir faktör. Önemsiz gibi gözükse de bir şampiyonluğu böyle hediye ettiğimizi unutmamak lazım.

Tüm bu yazdıklarımdan yola çıkarak yine umut dağıtmış diyenler çıkacaktır. Yukarıda da belirttim takım böyle oynadığı sürece bu umudu koruyorum. Diğer türlüsünde dediklerimin hepsi hükümsüzdür.