Ana içeriğe atla

Yazık Oldu...

Yazının başlığı "Güzelliklerden Bahsedelim" olacaktı. Sonuç, bu başlığın olmasına izin vermedi. Göktuğ kardeşim ayrıntılı olarak düşündüklerini, gördüklerini yazacaktır. Ben de görebildiklerimi, hissettiklerimi yazayım.

Demek ki; isteyince oluyormuş. Demek ki; topu yere indirince üçün üzerinde pas yapabiliyormuşuz. İsteyince üç gün önce Mardin'den dönmemize rağmen bıkmadan pres yapılabiliyormuş. İsteyince savaşılabiliyor, göze hoş gelen futbol oynayabiliyormuşuz. Böyle devam edin, böyle savaşın, istediğimizi er geç alırız.

Ömer kardeşimiz kaleye geçti maalesef 3 gol yedi. Bence moralini bozmamalı. Bence kumaşı iyi. Bu yükü kaldırabilecek kapasitede olduğuna inanıyorum. Haftaya başarılı bir maç çıkaracağını düşünüyorum. Kaldı ki; bu maçta da başarısız olduğu kanaatinde değilim.

Güzelliklere devam edelim. Bekir ÇINAR'ın maratonda maç seyretmesi. Kimine göre başkan ağır olmalı, tezahüratlara katılması uygun değil. Bence başkan ağır olması gereken yerde ağır olsun yeter. Seviyorum bu tavırlarını. Tribünlerin yara sarması için de iyi olduğu kanaatindeyim.

Kırmızı karttan sonraki oyuncu değişiklikleri. Açıkçası skor böyle olmasa idi düşündüklerim şunlar idi. Skor benim hatalı düşündüğümü gösteriyor olabilir. Cem, formsuz, topu çok fazla tutamıyordu. Oyundan alınması bence doğru bir karar. Yerine defansif oyuncu alınması da doğru. Defansı güçlendirmek lazım. Ömer'in Burak'ın yerine girmesi, muhtemelen Burak'ın defansif özelliklerinin olmamasından kaynaklanıyor. İleride iki hücumcunun tutulması tartışılabilir. Ben altında şöyle bir mantık olabileceğini düşünüyorum. Golü düşünmek takımın geriye yaslanıp, kendi sahasında pres yemesini engelleyecektir. Ayrıca ileride hücumcu bulundurmak rakip takımın bizim sahamıza daha fazla oyuncu ile çıkmasını, oyunu bizim üstümüze yıkmasını zorlaştıracaktı. Nitekim Kahramanmaraşspor genelde 3, belli zamanlarda da 2 oyuncuyu kendi sahasında tutmak durumunda kaldı. Oyuna Alican'ın dahil edilmesi doğru muydu? Turgut alınsa idi, hem defansif hem genç, bence daha iyi olurdu.

Ben güzellikleri gördüm bu maçta. Maça giden arkadaşların daha doğru değerlendirme yapacaklarını düşünüyorum.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Onur Kardeşim,
Maç bir yana, yönetim ve teknik direktör istifa etti. Teknik Direktörün istifasına eyvallah ama Bekir Başkan'ın istifa etmesi çok acı. Bize yine esmer günler görünüyor galiba.

Merih Güvenç

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.