7 Ekim 2009

Yazık Oldu...

Yazının başlığı "Güzelliklerden Bahsedelim" olacaktı. Sonuç, bu başlığın olmasına izin vermedi. Göktuğ kardeşim ayrıntılı olarak düşündüklerini, gördüklerini yazacaktır. Ben de görebildiklerimi, hissettiklerimi yazayım.

Demek ki; isteyince oluyormuş. Demek ki; topu yere indirince üçün üzerinde pas yapabiliyormuşuz. İsteyince üç gün önce Mardin'den dönmemize rağmen bıkmadan pres yapılabiliyormuş. İsteyince savaşılabiliyor, göze hoş gelen futbol oynayabiliyormuşuz. Böyle devam edin, böyle savaşın, istediğimizi er geç alırız.

Ömer kardeşimiz kaleye geçti maalesef 3 gol yedi. Bence moralini bozmamalı. Bence kumaşı iyi. Bu yükü kaldırabilecek kapasitede olduğuna inanıyorum. Haftaya başarılı bir maç çıkaracağını düşünüyorum. Kaldı ki; bu maçta da başarısız olduğu kanaatinde değilim.

Güzelliklere devam edelim. Bekir ÇINAR'ın maratonda maç seyretmesi. Kimine göre başkan ağır olmalı, tezahüratlara katılması uygun değil. Bence başkan ağır olması gereken yerde ağır olsun yeter. Seviyorum bu tavırlarını. Tribünlerin yara sarması için de iyi olduğu kanaatindeyim.

Kırmızı karttan sonraki oyuncu değişiklikleri. Açıkçası skor böyle olmasa idi düşündüklerim şunlar idi. Skor benim hatalı düşündüğümü gösteriyor olabilir. Cem, formsuz, topu çok fazla tutamıyordu. Oyundan alınması bence doğru bir karar. Yerine defansif oyuncu alınması da doğru. Defansı güçlendirmek lazım. Ömer'in Burak'ın yerine girmesi, muhtemelen Burak'ın defansif özelliklerinin olmamasından kaynaklanıyor. İleride iki hücumcunun tutulması tartışılabilir. Ben altında şöyle bir mantık olabileceğini düşünüyorum. Golü düşünmek takımın geriye yaslanıp, kendi sahasında pres yemesini engelleyecektir. Ayrıca ileride hücumcu bulundurmak rakip takımın bizim sahamıza daha fazla oyuncu ile çıkmasını, oyunu bizim üstümüze yıkmasını zorlaştıracaktı. Nitekim Kahramanmaraşspor genelde 3, belli zamanlarda da 2 oyuncuyu kendi sahasında tutmak durumunda kaldı. Oyuna Alican'ın dahil edilmesi doğru muydu? Turgut alınsa idi, hem defansif hem genç, bence daha iyi olurdu.

Ben güzellikleri gördüm bu maçta. Maça giden arkadaşların daha doğru değerlendirme yapacaklarını düşünüyorum.

1 yorum:

Adsız dedi ki...

Onur Kardeşim,
Maç bir yana, yönetim ve teknik direktör istifa etti. Teknik Direktörün istifasına eyvallah ama Bekir Başkan'ın istifa etmesi çok acı. Bize yine esmer günler görünüyor galiba.

Merih Güvenç