15 Ekim 2009

Lokomotif'ten Haberler...


Uzunca bir zamandır kendi takımımızın sorunlarıyla boğuşmaktan, Ankara'daki 'biricik' takımımız Ankara Demirspor'u (bundan sonra Lokomotif olarak anılacaktır) ihmal etmiş bulunuyoruz.

TFF 3. Ligi 3. Grupta mücadele eden ve ilk 8 haftayı geride bırakan takımımıza şöyle bir göz gezdirelim;

Geçtiğimiz 2008-2009 sezonunda başarılı bir grafik çizen Lokomotif, içinde bulunduğumuz sezonun ilk haftalarına 'seri mağlubiyetlerle' başladı. Sezonun ilk karşılaşmasında kendi sahasında Keçiörengücüyle berabere kalan Lokomotif, sonraki üç karşılaşmadan mağlubiyetle ayrıldı, ilk galibiyetini Kırıkkale'yi 1-0 geçerek alan Lokomotif, sonraki hafta deplasmanda Maltepe ile berabere kaldı. Bu karşılaşmanın ardından rakip bu kez Gölcükspor'du, maçı sürklase eden Lokomotif sahadan 4-1'lik galibiyetle ayrılarak moral buldu, Geçtiğimiz hafta grubun iddialı ekiplerinden Düzcespor'la karşılaşan Lokomotif rakibi adeta elinden kaçırdı ve sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrıldı. Kaçan goller, direkten dönen toplar vs.

Hafta hafta bakıldığında görünen o ki, -her ne kadar tam bir denge sağlamamışta olsa- takım toparlanma evresine girmiş gibi bir izlenim veriyor. 17 Ekim Cumartesi günü Cebeci İnönü Stadyumunda grubun yine iddialı takımlarından Darıca Gençlerbirliği ile karşılaşacak olan Lokomotif, bu karşılaşmadan galibiyetle ayrılması durumunda yukarı olan çıkışını sürdürmüş olacak.

O halde bize de son söz yerine, "Lokomotif Yukarı, Daha Daha Yukarı!!!" demek düşüyor...

1 yorum:

lepermessiah dedi ki...

Lokomotifin bulunduğu grubu İstanbul'da doğup büyüdüğüm semtimin maçlarından ötürü takip ediyorum.Kendisi de grupta ikinciye 8puan fark açıp birinci sırada bulunuyor.
Ankarademirspor'un halini malesef ki pek iç açıcı göremiyorum dediğin gibi son maç diğerlerine nazaran epey bir düzelme vardı sanırım aynı çıkışı galibiyetler ile devam ettirirse bir şeyler olabilir.Grupta Anadolu Üsküdar biraz fark açtı gibi onun dışında bütün takımlar ortada yer alıyor,ne olacağı belli olmaz.Semtimi de birinciliğinden ötürü tebrik ediyorum.Yükselmeye adım adım...