Ana içeriğe atla

Artık Ben De Meşhurum...

Futbolcular iyi mücadele ettiler. Kırmızı kartımızı görene kadar diyordum ki; Abdülkerim Hoca döneminde hiç deplasman galibiyetimiz yok, sanırım gider gitmez ilk galibiyetimiz gelecek. Olmadı, sağlık olsun, benim gözümde bu beraberlik galibiyet değerinde.

Bu sıkıntılı dönemde futbolcularımız kötü gidişe değil, toparlanmaya katkı koymayı tercih ettiler. Kendilerine mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sonuç benim açımdan birinci planda değil, mücadele birinci planda ve sahada bunu hissettikçe size olan desteğim artacak. Size ve formanıza yakışanı yapmaya devam edin.

Pazar günümüzü neşeli (kısmen) kapatıyoruz. Üstüne üstlük adımızı artık 70 milyon biliyor. Hadi 2 milyon olsun, hadi abartmayalım 50.000 olsun, yahu tamam 1.000 kişi de izlemiştir maçı. Sayın Yavuz Yıldırmaz hakem hatalarını gündeme getirirken bizleri de televizyon dünyasında tanıtma yolunu seçtiler. Kendilerine teşekkür ederiz. Notumuzu da iletelim ki; hakemsiz kapanmasın bu yazı.

Aydın Tabak'ın kırmızı kart görmesi adalet duygularına hiç ama hiç hitap etmedi. Sayın Metin Kurgun'un yediğimiz ilk golde tamam hakem hatalı karar vermiş olabilir, ama adamlar da en az 5 pas yapıp golü attılar, şeklindeki tespitine de bir övgü göndermek gerekir. Bence yediğimiz ikinci golü hakeme bağlamak kısmen doğru. Haksız kırmızı kartın şoku ile olmadık bir gol yedik. Biraz zaman geçse idi yemezdik belki de...

Hakemlere karşı serzenişinimizin sebebini vurgulamadan önce maça özgü şu notu da düşeyim de kalanını Göktuğ kardeşimiz yazacaktır zaten...

Aşırı düzeyde art niyetli bir hakem o penaltıyı da vermezdi...

Hakemler için hep şunu dedik, sonunda bizi terk eden, mücadeleden kaçan başkanımız ve yönetimimiz de kabul etti hatırlarsanız: "Hakemi bahane etmeyin. Çıkın topunuzu oynayın, mücadelenizi verin, savaşın, elinizden geleni yapın, buna rağmen hakkınız yenirse eğer hakeme kabahat yükleyin."

Bizim takımımız Kahramanmaraşspor maçına kadar (Şanlıurfaspor maçı hariç) bunu yapmamıştı. Bizim de eleştirilerimiz o maçtan sonra değişti zaten. Sezar'ın hakkını Sezar'a veririz. Kaygılanmayınız efendim.

Pazarımıza atfınızla neşe kattınız. Selamlar. İyi pazarlar.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.