Ana içeriğe atla

Adana Demirspor - Kahramanmaraşspor Maç Değerlendirmesi


Takımımız oynadığımız yedi maç içerisinde en organize olduğu ve iyi oynadığı maçta Maraş'a yenildi. Geçmiş maçlara nazaran ilk defa topu yerden oynadık. Boşa şişirmek yerine özellikle sağ kanatı kullanarak ataklar geliştirdik.Takım olarak gösterdiğimiz mücadele sonucunda ilk dakikalarda golü bulduk. Golden sonrada net pozisyonlar yakaladık. Yediğimiz ilk üç gol duran toplardan geldi. Duran topların sebepleri ise tamamen acemilikten kaynaklandı. İlki geri pastan kaynaklanan bir serbest vuruştu.Kime kızmalı ? O topu geri dönene mi ? Yoksa rahatça vurabilecekken tutana mı ? Hepsinden vezgeçtik Kaya sen neden penaltı noktasına kadar çıkışıyorsun. Velhasıl hatadır olur golü yedik. İkinci gol kronikleşen hatamızdan ofsayt taktiği nedeniyle araya atılan bir top ile karşı karşıya pozisyonda kazanılan penaltıdan geldi. Kaya müdahele etmese ne olurdu ? Sadece gol. Etti ne oldu ? Gol + Kırmızı kart. Gelelim üçüncü duran topa. Orhan Terzi şişirmek yerine güzel bir çalımdan sonra topu önliberoya verdi. Önliberoda Cevat topu kontrol edemedi. Araya giren adama faul yaptı. Mesafe 35 metre. Adam topa vurdu, bizim baraja çarptı , Ömer'in parmaklarından direğe , oradan Ömer'in sırtına top kalede. Serbest vuruşa sebebiyet vermek hatadır. Ama böyle bir gol on yılda bir olur. Maraş belki sezonda iki frikik golü atıyordur o da bize denk geldi. Genele vurursak bence bugün en iyi maçımızı oynadık diyebilirim. Belki harika oynamadık ama kazanmak için doğruları takım olarak yaptık. Pas yaptık, yerden oynadık , mücadele ettik , ortasahada kazandığımız toplar ile goller attık , pozisyonlara girdik. Fakat takım olarak yaptığımız doğruları bireysel hatalar gölgeledi. Belki iyiniyetle belki hırsla oyuncularımızın yaptığı bireysel hatalar takımın galibiyet alamamasına sebep oldu. 10 kiş kaldıktan sonraki değişiklikler tartışılır. Sahanın en iyisi Burak neden oyundan alındı. Cevat neden önliberoya geçti falan filan... Bana göre bugün iyi oynadığımız maçı bireysel hatalar ve az da olsa şansızlık yüzünden kaybettik. Kendi adıma berabere kaldığımız maçlara nazaran daha çok beğendim takımı. Öyle oynayıp tesadüf beraberlikler almaktansa böyle oynayıp şansız mağlubiyetler alalım.

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Malesef uzun zamandır süren bir senaryo, yavaş yavaş uygulanıyor. Yakında BAYRAM AKGÜLSPOR tek başına kalacak. Hani buna inanmayan varsa iyice araştırılsın. Aytaç durakın bayram akgüle verdiği arsalar, Gökhan durakla bayram akgül ortaklığı, Çukuroca tv nin naklen yayınındaki asıl amaç. İnşallah birileri bu oyunu bozar.
kebabman dedi ki…
Ömer oyuna girdikten sonra kalesinde güven verdi.Tribünlere huzur geldi.Ömer in her attıgı top ileri uçta bizim oyuncularla buluştu.Topa dogru zamanlamalar yaparak çıkış yaptı,kalesinde güven verdi.
Kalede Ömer in olması Kaya nın olmasından her zaman daha pozitif katkı yapacaktır diye düşünüyorum.
Adsız dedi ki…
Arkadaşım artık bırakalım bu yok BayramAkgülSpor yok AytaçDurakSpor laflarını.Bu takımlar bu şehrin değerleri.Ya bu olay sadece Demirspor'u değil Adanaspor'u da etkiler.Ya artık birlik olunup şu şehre sahipsizlik haykırılmalı.Bi o başkan ben bırakırım ha diyor bi öbür başkan bırakırım ha! diyor.Bunun nedeni hep sahipsizliktir.Takımlar sürekli bırakılmakla tehdit ediliyor.Çünkü biliniyor bu insanlar bırakırsa başka talepler olunmayacağını.Beşiktaş'ın başkanı bırakabiliyor mu?Çünkü biliyor bırakırsa o koltuğu bırakırsa talip bir sürü işadamı...vs var.Adana'da bu yok artık.Kimse şehrinin takımları tutmuyor.Lütfen kısır çekişmelere son yahu!!

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.