Ana içeriğe atla

Yönetimimiz Farklı Olduğunu Gösterdi...

Basın açıklamasının tam metni kulübümüzün resmi internet sitesinde yayınlanmış bulunuyor. Açıklamayı analiz ettiğimizde çok çarpıcı ve altının çizilmesi gereken noktalar olduğunu görüyoruz. Açıklamanın tamamını http://www.adanademirspor.org.tr/haberdetay.asp?id=496 linkinden okuyabilirsiniz.

Yönetimimizin birleştirici, bütünleştirici bir tavır takındığı ve alışılmışın dışına çıkarak hatayı bu camianın içindeki herkese (kendileri dahil) yüklediği görülüyor. Bu husus çok ama çok önemli. Zira ilk kez iğneyi kendimize batırıyoruz.

Yönetimin beklentileri yükseltmesinden tutun, Şimşekler Grubu dışındaki taraftarların verdikleri küfürlü tepkilerden, Şimşekler Grubu'nun küfüre karşı küfür ve şiddetle durmasının yanlış olduğundan, teknik heyet ve futbolcuların gerekeni yapmamasına kadar kendimizi eleştirdi de eleştirdi yönetimimiz.

Bence çok anlamlı bir söz daha vardı basın açıklamasında. Takımımızın performansını yükselteceği ve hakem, saha şartları, hastalıklar vs. bahanelerin ardına sığınmayacağını, mücadele edeceğini söyledi Bekir Başkan ve arkadaşları.

Durum ortada, hal böyle iken artık gözler yeniden taraftarımıza çevrilmeli. Blogumuza bırakılan bir yorum vardı, çok duygulandırdı beni. Artık ooooo ADS oooooo ADS tezahüratını söyleyemeyecek miyiz, diye soruyordu? Kahramanmaraş ile yapacağımız maçta tüm taraftarlarımızı bu tezahüratı coşku ile söylemeye davet ediyorum. Bu yönetim, bu özveriyi, taşıdığınız yaraları yok saymayı, sabredilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Yönetimimizin farklı duruşuna sahip çıkmalıyız. Taraftar eskisinden de yakın olmalı artık birbirine.

Motorları maviliklere süreceğiz,
Güzel günler göreceğiz, güneşli günler.

Yorumlar

SD1940 dedi ki…
Böyle başkanı birdaha nerde bulacazki...Yaptığımız işe bak...Tribünler kimleri ne kadar sabırla bekledi...ŞU Takımı bekleyemiyor...
kebabman dedi ki…
Yasim itibariyle Adana Demirspor'da 35 farkli yonetimi, 27 farkli kulup baskani onderliginde gozlemleme firsati buldum.
Cok yakin gecmisimizde kufuru gundem maddesi haline getiren baskanlarimizin huzunlu sonlarina hepimiz sahit olduk.

Kufur sahadaki performansi etkileyen birincil yada ikincil etken degildir,o zaman gundem olmamasi gerekir.Kufur edenlerin muhatap alinmamasi gerekir.

Kufuru sonlandirmak ancak yonetim ,kulup personeli ,valilik ve emniyet guclerinin koordinasyonu ve denetimi ile stadta kufur etme ihtiyaci duymayan taraftarlarin isbirligi ile gerceklestirilebilir.

[b]Basin aciklamasini cok samimi buldum.
Uygulamalarininda samimi olmasini temenni ediyorum.[/b]

Dolu tribunler onunde siir gibi futbol oynayan bir futbol takimi olmak en cok futbolcularimizin hosuna gider diye dusunuyorum.

Hem taraftar olarak hemde Adana Demirspor'u olusturan diger birimler olarak enerjimizi dogru sekilde kullanalim.

Futbolcularimiz futbola ve taraftalara saygili olduklari zaman sayginin ve sevginin en buyugunu taraftarlardan goreceklerdir.
DexteR dedi ki…
Yönetimimiz farkını gösterdi, peki ya Adana'yı yönetenler?!

Vali İlhan Atış'ın Adana Demirspor'un devre arasında Livorno'nun da katılacağı bir turnuva düzenleme planı ve bunun şehrin tanıtımında oynayacağı önemli rol hakkındaki bir soruya verdiği cevaba bakar mısınız?

''Bu konuda Adana Demirspor önde gitmemeli. Bu durum sonra TFF'ye yaptıkları 1 milyon 200 bin TL borç gibi olmasın. Bu borcu niye kendileri ödemediler, niye borçlandırlar? Adana Demirspor önce valilik ve belediye ile görüşmeli, herkesi davet ettikten sonra bizden katkı beklememeli.''

Ben de vali beye soruyorum: Kombine kartların satışıyla ilgilenecek bir kurul oluşturmuştunuz hani? Organize sanayiden isimler de girmişti kurula sizin isteğinizle. Hani nerede o bitireceğiz dediğiniz kombineler?
Siz devre arasında avrupanın önde gelen takımlarının Adana'da kamp yapmasının ne demek olduğunun farkında değil misiniz? Bunun Adana ekonomisine yapacağı katkının, şehrin tanıtımının sizin için hiç mi önemi yok? Antalya'da her otelin üçer dörder futbol sahasının olduğunu, spor turizminin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya gerek var mı? Kışın antrenman için en elverişli iklim koşullarına sahipken, Adana'da bunca işsiz genç varken ne gerek var canım bir de bunlarla uğraşmaya değil mi sayın valim?

Bir de ricası varmış sayın Atış'ın :
Kent merkezinde yüksek binaların arasında kalan vali konağının kaldırılarak Seyhan Baraj Gölü yakınlarında yenisinin yapılması gerekmiş.

Hayırlı işler...
türkayADS dedi ki…
Neden ya neden bir şehirin yöneticisi,orada yaşayan halk kadar düşünemiyor...çıldıracam ya..valinin cevabı harbiden cinnet geçirmelik..
adem şahin dedi ki…
artık bırakın valiyi bırakın belediyeleri bırakın iş adamını onlar hiç bir zaman olmadı olmayacakta biz hepmiz biriz kardeşiz çünkü BİZ DEMİRSPORLUYUZ.....
Onur BİÇER dedi ki…
Evet kesinlikle yorumunuza katılıyorum. Bunu Özgür Nasuh'un da forma giydiği Maraş maçında kanıtlamalıyız.
Kent Gazetesi dedi ki…
Kardeşlerim,
Vali İlhan Atış'a, "Demirspor'un devre arasında dünya kulüpleri ile organize edeceği turnuvaya, destek vermelisiniz. Adana'nın tanıtımı için çalışıyor, bütçe ayırıyor, ekip kuruyorsunuz. Bundan güzel tanıtım olur mu? ne yapmayı düşünüyorsunuz" diye ben sormuştum.
Verdiği yanıtı da Kent Gazetesi'nde yazdım. Bir gün sonra diğer gazetelerde yazdılar. Ancak işin peşini bırakmak niyetinde değiliz. Vali Bey'i de tüm belediye başkanlarını da, odaları da bu işe ortak etmeliyiz. Her bir kurum bir kulübün masraflarını üstlense Adana bu işin altından alnının akıyla kalkar ve Dünya'ya da güzel bir mesaj verir.
Bunu yapmak bize yakışmaz mı?
göktuğ dedi ki…
Altın Koza'ya harcanan paranın onda biri ile bu iş organize edilir. Tanıtımı ise altın kozanın on katı olur.Ama yerel yönetimler bu işe sahip çıkmaz. Yönetim altından kalkabilirse organize eder. Antalya her devre arası futbol ekipleri ile doluyor.O derece olmasa bile Adana'da bu pastadan pay alabilir. Yeter ki kaliteli organizasyonlar ile tanıtımı yapılsın.
Hakan HOŞCAN dedi ki…
Vali Bey' e saygılarımı sunarım. Yalnız bu dileği Belediye Başkan' nına iletmesi gerek malum, Göl etrafındaki arazilerin çoğunluğu onda. Borç mevzusunu bu şekilde dillendiriyor ise, güzel paslaşıyorlardır. İsteği yerine getirilir. Yalnız Vali Bey' in araştırması gerekn bir konu daha var, bu borç hangi dönemde kimlerin gölgesinde yapılmış. Gerçi Vali Bey' ede pek bişey dememek gerek ondada Türk halkının genel ahlakı var; "Bir konu hakkında bilgi olmadan, fikir yürütebilmek."http://forzadanademir.blogspot.com/

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.