9 Eylül 2009

Taraftar Neden İlgisiz? -1-

Okuyucularımızdan gelen görüşleri aktarmaya başlıyoruz. Katılımın fazlalığı önlemler alınmasını kolaylaştıracaktır. Görüşlerinizi yorum bırakmak veya demirgibiyiz@gmail.com adresine mail atmak sureti ile sütunlarımıza taşıyabilirsiniz.

Gökhan Tutaysalgır isimli okuyucumuz, ilgisizliğin nedenini taraftarın takımına gönülden bağlı olmamasına ve başka takımlara da takımımız yanında gönül verilmesine bağlıyor:

"Bence ilk sorun bunu üzülerek söylüyorum stadyuma gelen kişilerin çoğunluğu sadece Demirsporla yatıp kalkan kişiler değil... 3 büyük diye adlandırılan takımların yanında tuttukları bir takım hüviyetinde... O yüzden başarı zamanı tribünler hınca hınç dolarken zor günlerde yanımızda kimseyi bulamıyoruz... O kadar çok kişi gördüm ki 5 Ocakta maç izlerken bir yanda kulaklığı hadi be x takım diye dövünen... Öncelikle bu durumdan kurtulmamız gerekiyor sanırım... Gönül istiyor ki Demirspor haftasonu eğlencesi degil hergün her saniye hayatının içinde olsun herkesin..."

Taylan isimli okuyucumuz ise görüşlerimize katılmadığını, taraftarın ilgisiz olmadığını, bunu da her maçta gelen taraftar sayısına bakarak görebileceğimizi söylüyor ve asıl sorunun takımın emeğini çalanlarda olduğunu ekliyor. Taraftarın ilgisinden kastımızın Taylan Bey'in asıl sorun olarak tanımladığı husus olduğu notunu düşerek okuyucumuzun yazdıklarını da aynen aktarıyoruz:

"Sevgili Onur, 3.lig maçına her hafta yaklaşık 10.000 kişi geliyor. Bank Asya’yı da sayarsak 3.lig maçı... Bence seyirci hiç de ilgisiz değil. Göztepe hariç bu ligde bu seyirciyi bulan taraftar yok!. O kadar yaşanan talihsizliklere rağmen bu sayı azımsanmayacak kadar fazla... Düşünün son 3 sezonda, 2 defa son maçla kaçırdık bir üst ligi. Bu talihsizlikler karşısında tabi ki bir kopuş bir kırgınlık oluyor. Keşke olmasa... Ama şunu da ekleyelim, maça gelen bu sayı -yaklaşık 10.000 kişi- Demirsporumuzun kemik seyircisidir. Ve bu takım 2. amatöre de düşse bu sayı bunun altına inmez. Asıl önemli konu, 1 kombine alıp 5 arkadaşını birden turnikelerden geçirme ahlaksızlığını gösterenlerdir. Yönetimin emeğini çalanladır."

Hiç yorum yok: