Ana içeriğe atla

Demirsporumuz Bu Sene Türkiye Kupası'nda Yok..

Yanlış hatırlamıyorsam Haziran ayında Metin TÜRK takımımızın da bu sene düzenlenecek Türkiye Kupası'nda yerini alacağı müjdesini vermişti. Ancak 1. kademe maçlarına ve 2. kademe eşleşmelerine baktığımızda takımımızın yer almadığını gördük. Bu yönde bir haber çıktı ise gözümüzden kaçmıştır. Mühim değil, seneye Türkiye 1. Ligi'nde iken katılırız Türkiye Kupası'na...

Yorumlar

Hakan HOŞCAN dedi ki…
oynamasın abi, tarih boyunca oynamasın, ne gerek var. Türkiye kupası bize ne kazandırdı en son katıldığımızda? Federasyondan gelen para kulübün kasasına mı girdi? yada o yıl ligde iyi konumd bitirmemize yardımcı mı oldu? sadece takımı erken yordu, kendini ıspat etmek isteyen hoca kupaya yüklendi, futbolcu nasıl olsa para alamıyorum bari vitrin burası dedi o da kendini kupada gösterdi. Ben bir Trabzonspor maçı izledim, Bora, Özgür, Burak Denizli, Ünsal, Erhan Namlı mesela bu isimler o maçta deli gibi oynadılar, bunların hangisi hepberaber lig sonuna kadar aynı gun bu performasnı gösterdiler?
Onur BİÇER dedi ki…
Hakan seninle bu konuda uzlaşamayacağız gibi görünüyor. Futbolcu ahlaklı olursa Türkiye kupasında da aslan gibi oynar, ligde de. Ligde kötü oynarsa puan kaybederse prim alamaz. Türkiye kupasında kötü oynarsa takıma gelir sağlanmaz, ligdeki primi tehlikeye girer.

Ayrıca hiçbir büyük hedeften kaçılmaması gerekir. Hangi ligde olursak olalım. İş futbolcunun karakterinde bitmektedir. Bana hiç bir güç Türkiye Kupası nedeni ile şampiyon olamadığımız fikrini benimsetemez :)

Bu konudaki ilk tartışmamız değil senle. Son olacağa da benzemiyor. :)
Hakan HOŞCAN dedi ki…
Ben düşüncemin o gün de arkasındaydım. şimdide arkasındayım :) o yıl Türkiye kupasına asılmasaydık, ligi çok önceden açık ara farkla bitirmiştik. Kahin değilim ama öyle olacağını düşünüyorum :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!