30 Eylül 2009

Demirsporumuz Bu Sene Türkiye Kupası'nda Yok..

Yanlış hatırlamıyorsam Haziran ayında Metin TÜRK takımımızın da bu sene düzenlenecek Türkiye Kupası'nda yerini alacağı müjdesini vermişti. Ancak 1. kademe maçlarına ve 2. kademe eşleşmelerine baktığımızda takımımızın yer almadığını gördük. Bu yönde bir haber çıktı ise gözümüzden kaçmıştır. Mühim değil, seneye Türkiye 1. Ligi'nde iken katılırız Türkiye Kupası'na...

3 yorum:

Hakan HOŞCAN dedi ki...

oynamasın abi, tarih boyunca oynamasın, ne gerek var. Türkiye kupası bize ne kazandırdı en son katıldığımızda? Federasyondan gelen para kulübün kasasına mı girdi? yada o yıl ligde iyi konumd bitirmemize yardımcı mı oldu? sadece takımı erken yordu, kendini ıspat etmek isteyen hoca kupaya yüklendi, futbolcu nasıl olsa para alamıyorum bari vitrin burası dedi o da kendini kupada gösterdi. Ben bir Trabzonspor maçı izledim, Bora, Özgür, Burak Denizli, Ünsal, Erhan Namlı mesela bu isimler o maçta deli gibi oynadılar, bunların hangisi hepberaber lig sonuna kadar aynı gun bu performasnı gösterdiler?

Onur BİÇER dedi ki...

Hakan seninle bu konuda uzlaşamayacağız gibi görünüyor. Futbolcu ahlaklı olursa Türkiye kupasında da aslan gibi oynar, ligde de. Ligde kötü oynarsa puan kaybederse prim alamaz. Türkiye kupasında kötü oynarsa takıma gelir sağlanmaz, ligdeki primi tehlikeye girer.

Ayrıca hiçbir büyük hedeften kaçılmaması gerekir. Hangi ligde olursak olalım. İş futbolcunun karakterinde bitmektedir. Bana hiç bir güç Türkiye Kupası nedeni ile şampiyon olamadığımız fikrini benimsetemez :)

Bu konudaki ilk tartışmamız değil senle. Son olacağa da benzemiyor. :)

Hakan HOŞCAN dedi ki...

Ben düşüncemin o gün de arkasındaydım. şimdide arkasındayım :) o yıl Türkiye kupasına asılmasaydık, ligi çok önceden açık ara farkla bitirmiştik. Kahin değilim ama öyle olacağını düşünüyorum :)