Ana içeriğe atla

3.Lige Terfi Maçları : Eskişehir Demirspor

Şu an Türkiye'de profesyonel liglerde yalnızca 2 Demirspor bulunuyor. Biri biziz, diğeri Ankara Demirspor. Bu sene, amatörden 3.lige terfi için son elemelere dek iki Demirspor daha gelebildi: Çankırı Demirspor ve Eskişehir Demirspor.Çankırı Demirspor'un ilk maçta elendiğini duyurmuştuk. Geriye Dem-Dem kaldı.

Eskişehir Demirspor, Kırşehir Grubu'nda yer alıyor. İlk maçlarına bugün çıktılar. Konya Muhasebe Gençlerspor ile oynuyorlar. 90 dakikası 2-2 tamamlanan maçın uzatmalara gittiği bilgisini alabildim en güncel (16:00 itibariyle)... Bu ülkenin, İstanbul dışından çıkan ilk futbol şampiyonudur Eskişehir Demirspor, kesinlikle amatörde olmalarını kabul edemiyorum. Haydi Dem-Dem diyorum, uzatmalarda kop da gel!

18:15 Güncelleme:

Eskişehir Demirspor, uzatmalarda Konya Muhasebe Gençlerspor'u 3-2 yenerek bir ust tura yükseldi, tebrikler Dem-Dem!

Bir sonraki karşılaşma 8 Mayıs Cuma 15:00'da oynanacak.

Rakip, Niğde 51 Niğdespor - Antalya Kumluca Bld. maçının galibi olacak. Şu an Kumluca 2-0 önde götürüyor karşılaşmayı.

Ek:

Ayrıca, "Muhasebe Gençlerspor" nedir, nasıl bir takımdır yahu???

Yorumlar

Adsız dedi ki…
muhasebe birincisi madem iyi bir takım degilse niye uzatmalrda yendi demir spor madem iyi takımsınız niye amatörde siniz
muhasebeyi zor yendi iseniz bir sonra ki turda elenirsiniz :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!