3 Ocak 2009

Yeni Yıl Faciası ve Anlayış Faciası

Bildiğiniz üzere 7 gencimizi verdik 2009'un karlı 1 Ocak'ına. Gözyaşları ile girdik, umutlarımızı tazelediğimiz, bitişleri yeniden başlamalara değiştiğimiz yeni bir yıla.

İnsanların acıları, yaraları var. Ateş düştüğü yeri yakar ve yakıyor da. Ama gelin görün ki; Başkent Doğalgaz A.Ş. Genel Müdürü Veysel Karani DEMİR'in açıklamaları içinde şu cümleye de rastlıyoruz:

"Gençlerin herbiri bir tarafa düşmüş, kimisi yerde, kimisi yüzükoyun, kimisi beldenüstü yarıçıplak... Ben bu travmayı uzun süre atlatamam."

Ne demek bu Allah aşkına? Bu bir acı ifadesi mi? Acı ifadesi ise başka bir ifade tarzınız yok mu? Önemli bir kurumun genel müdürü olarak veryansınınızı ederken hangi ateşe odun attığınızı, hangi yüreklerdeki acıyı kızgınlığa sürüklediğinizi görmüyor musunuz? Lütfen yapmayın artık. Lütfen acıları hiçbir kesim başka yönlere çekmesin artık. Bırakın herkes kendi acısını olması gerektiği gibi yaşasın. Lütfen, lütfen, lütfen, lütfen.

Kaynak: www.hurriyet.com.tr

5 yorum:

Onur BİÇER dedi ki...

Haber girildikten sonra sayın Genel Müdür'ün istifa etmiş olduğunu gördüm. İstifa gerekçesinde, sözlerinin çarpıtıldığını ifade etmiş ve bu nedenle de ailelerden özür dilemiş. Olması gereken şeyler bunlar. Keşke olayların sıcaklığı ile kendinizi başında bulunduğunuz makamın gerektirdiği şekilde, kelimelere kaptırmasaydınız da yüreklerin acısını dağlamasaydınız, böyle bir istifa durumunda kalmasaydınız...

Baris dedi ki...

ah abi bi bilsen neler deniyor.
vakit diye bir gazete var insanı türk olduğundan utandırdıyor.

Baris dedi ki...

"dün de yazdım ya... ankara cankaya’da “3’ü kız, 4’ü erkek 7 öğrencinin, gaz kaçağından ölümü”yle ilgili habere “yılbaşı felâketi” dışında, acaba nasıl bir başlık atılırdı?.. 7 öğrencinin ölmesi, bir “facia” veya “felâket” değil mi?.. bu olay, “yılbaşı gecesi” meydana gelmedi mi?.. o evde “içki” içilmedi mi, “dans” edilmedi mi?.. kısacası, “kızlı-erkekli grup”, gecenin bir vaktine kadar “eğlenmedi” mi?.. eee, daha ne?.. böyle bir olaya “yılbaşı felâketi” başlığı atmayıp da, ne diyecektik?.. “felâket”se, felâket!.. “yılbaşı”ysa, yılbaşı!.."

bunu yazıyorlar, sonra evde esrar bulundu diyorlar. ve halkımız da okuyor evet ohh beter oldu çocuklara diyor.
kendilerine üzülüyor tez zamanda bu diyarlardan göçmelerini temenni ediyorum..

Anonim dedi ki...

yalan haber yazan dinci basındaki adi insanalrın yatacak yeri yok.. toprak onları kabul etmeyecek..
şerefsizlik bu ancak..

Alpaslan KUŞVURAN dedi ki...

Çocukların ne yaptığının, hangi şekilde olduklarının ne önemi var. Ulan size ne! demek geliyor içimden en hafif şekliyle. Pırıl pırıl 7 genç, 7 insan, 7 ana kuzusu adına ne derseniz deyin 7 tane can gitti. O acıyı paylaşıp, yürekleri yanacakken, sorumlusu biz değiliz açıklamaları bütün sinirlerimi alt üst etti.