2 Ocak 2009

Kayserispor, Adana'da

Yapımı süren Kadir Has Stadyumu tamamlanana dek, Kayserispor'un maçlarını Adana 5 Ocak'ta oynayacağı açıklandı. Hoşgeldin diyoruz Kayserispor'a.

Ülkenin daha iyi stadyumlara kavuşması önemli, bu koşullarda elbette yakın iller birbirlerini lojistik anlamda destekleyeceklerdir. Ancak umalım ki bu misafirlik, Adana'nın önde gelenleri için de bir ders olsun. Daha 5 Ocak'ın tribününlerinin üzeri bile kapalı değil. Hazır böyle bir dikkat çekme fırsatı doğmuşken kullanılması gerekir.

Kayserispor taraftarının stadyuma zarar verdiğini, şehirlerde olay çıkardığını pek işitmedim ben, "yok arkadaş bak şu şu olay vardı" diyen varsa, yorumlara ekleyebilir. Genel anlamda efendi olarak biliyorum.

Adana Demirspor taraftarının Kayserispor maçlarında herhangi bir tarafta olmasını beklemiyorum kendi adıma. Ancak futbol iştahı çok yüksek Adana gibi bir şehirde, Kayserispor dolu tribünlere oynayacaktır diye düşünüyorum. Karşılıklı iyi niyetle, güzel bir dostluğun başlangıcı da olur bakarsınız, umalım ki öyle olsun.

Bu arada, Kadir Has Stadyumu'nun son durumunu görmek isteyenler için linki veriyorum. (http://www.kayserispor.org.tr/devami.asp?id=455) Ortaya baya güzel bir şey çıkıyor gibi...Darısı Adana'nın başına...

Hiç yorum yok: