Ana içeriğe atla

Cem, Alper, Mehmet...

Eski Demirsporluların, Adanaspor'da oynamasına alışığız; ama tersine değil... Bugünlerde, Cem Halleçeli ve Alper'in isimleri Demirsporla anılıyor. Şu anda Adanaspor'da kadrodışılar. Geçen yıl Adanaspor'u üstlige çıkarmada önemli pay sahibiydiler. Nedense bu yıl yönetimle dikiş tutturamadılar; mesele büyük ihtimalle parasal konulardan kaynaklanıyor. Biraz spekülasyon: Takımın liderliğine soyunmak istediler ama tek adam Bayram akgül bua izin vermedi.

Detaya girmeye gerek yok ama bir takımda kadar önemli konumdayken tutunamayan isimlerin, Demirspor'a gelmelerine benim gönlüm razı değil. Kaldı ki Cem, yine aynı sebeplerle-verilen parayı beğenmemesi nedeniyle- Demirspor'dan Adanaspor'a gitmişti birkaç yıl önce.

Demirspor, yaşlı ve geçimsiz oyuncuların toplanma yeri olmamalı. Geçtiğimiz yıllarda bunun acısını çekmedik mi?

Bu arada daha birkaç maç öncesine kadar kaptanlığımızı yapan Mehmet Akdemir ile yollar ayrılmış. Hay allahım, kaptanlık mertebesine yükselttiğin adamı şimdi kapı önüne koyuyorsun.

Pardon, biri kurumsallaşmak mı dedi? İşte Demirspor'un hal-i pür melali..

Yorumlar

türkayADS dedi ki…
cem konusunda azda olsa ılımlıyım iş yapar gibi geliyor ama diğerlerini asla istemiyorum...
Alpaslan KUŞVURAN dedi ki…
Mehmet Akdemir'in transferine karşıydım, zira geçen yılki Gaziosmanpaşa maçında ciddi bir sakatlık geçirmiş ve kafasında futbolu bırakmıştı. Sonra Demirspor Başkanı Gökoğlunun ısrarı ile takıma dahil edildi ve kaptanlık pazubandı kendisine takdim edildi. 260 bin liraya imza attı. Şaibeli olan idmana çıkmama kararının baş mimarıdır. Geç bile kalınmış bir karar. Yolu açık olsun.
Demirspor kulübünden kurumsallaşma beklentisi tamamen bir ütopyadır. Ta ki birisi çıkıp da herkese rest çekip, topyekün bir temizlik yaparak,kulübün içine en az 5 yıl süreyle hiçbir Adanalıyı ve basın mensubunu sokmayacak cesareti ve kararlılığı gösterene kadar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.