14 Ocak 2009

Cem, Alper, Mehmet...

Eski Demirsporluların, Adanaspor'da oynamasına alışığız; ama tersine değil... Bugünlerde, Cem Halleçeli ve Alper'in isimleri Demirsporla anılıyor. Şu anda Adanaspor'da kadrodışılar. Geçen yıl Adanaspor'u üstlige çıkarmada önemli pay sahibiydiler. Nedense bu yıl yönetimle dikiş tutturamadılar; mesele büyük ihtimalle parasal konulardan kaynaklanıyor. Biraz spekülasyon: Takımın liderliğine soyunmak istediler ama tek adam Bayram akgül bua izin vermedi.

Detaya girmeye gerek yok ama bir takımda kadar önemli konumdayken tutunamayan isimlerin, Demirspor'a gelmelerine benim gönlüm razı değil. Kaldı ki Cem, yine aynı sebeplerle-verilen parayı beğenmemesi nedeniyle- Demirspor'dan Adanaspor'a gitmişti birkaç yıl önce.

Demirspor, yaşlı ve geçimsiz oyuncuların toplanma yeri olmamalı. Geçtiğimiz yıllarda bunun acısını çekmedik mi?

Bu arada daha birkaç maç öncesine kadar kaptanlığımızı yapan Mehmet Akdemir ile yollar ayrılmış. Hay allahım, kaptanlık mertebesine yükselttiğin adamı şimdi kapı önüne koyuyorsun.

Pardon, biri kurumsallaşmak mı dedi? İşte Demirspor'un hal-i pür melali..

2 yorum:

türkayADS dedi ki...

cem konusunda azda olsa ılımlıyım iş yapar gibi geliyor ama diğerlerini asla istemiyorum...

Alpaslan KUŞVURAN dedi ki...

Mehmet Akdemir'in transferine karşıydım, zira geçen yılki Gaziosmanpaşa maçında ciddi bir sakatlık geçirmiş ve kafasında futbolu bırakmıştı. Sonra Demirspor Başkanı Gökoğlunun ısrarı ile takıma dahil edildi ve kaptanlık pazubandı kendisine takdim edildi. 260 bin liraya imza attı. Şaibeli olan idmana çıkmama kararının baş mimarıdır. Geç bile kalınmış bir karar. Yolu açık olsun.
Demirspor kulübünden kurumsallaşma beklentisi tamamen bir ütopyadır. Ta ki birisi çıkıp da herkese rest çekip, topyekün bir temizlik yaparak,kulübün içine en az 5 yıl süreyle hiçbir Adanalıyı ve basın mensubunu sokmayacak cesareti ve kararlılığı gösterene kadar.