1 Aralık 2008

Yolsuzluk İddiası


CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, imar değişikliğiyle eşine ait arsanın rantını 40’a katladığı iddiaları ortaya atılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Aytaç Durak’ın yeni bir imar rantı dosyasını 10-15 gün içinde açıklayacaklarını belirterek, “Kamuoyu hayretler içinde kalacak” dedi.

KAMUOYU HAYRETLER İÇİNDE KALACAK
Dosyaya ilişkin detay vermekten kaçınan Kılıçdaroğlu, “Kamuoyu hayretler içinde kalacak” demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle südürdü: “Bu dosya kamuoyunun bir yolsuzluk sürecinin nasıl oluştuğunu, geliştiğini görmesi açısından çok ilginç. O süreci kamuoyuna anlatıp, paylaşmak, zaman zaman yapılan ve masum gibi görünen eylemlerin, hareketlerin veya kararların, süreç içinde nasıl belli bir amaca yönelik sistemli bir şekilde gerçekleştirildiğini göstermesi açısından önemli bir dosya. Sanıyorum, kamuoyu ile paylaştığım zaman Adanalılar da hayret edecekler. Böyle bir olay, nasıl bu kadar uzun süreç içinde planlanıp, belli bir noktaya getirilebiliyor, herkesin görmesini sağlayacağız.”

Kılıçdaroğlu Star Anahaber Bülteninde Uğur Dündar'a yaptığı açıklamada, "Emlak değeri bakımından Adana'nın en kıymetli bölgesinde yer alan, Devlet hazinesine ait bir arsanın hangi yollarla üçüncü kişilere aktarıldığını belgeleriyle açıklayacağını söylemişti".

Kaynak: ntvmsnbc

Hiç yorum yok: