Ana içeriğe atla

Yolsuzluk İddiası


CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, imar değişikliğiyle eşine ait arsanın rantını 40’a katladığı iddiaları ortaya atılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Aytaç Durak’ın yeni bir imar rantı dosyasını 10-15 gün içinde açıklayacaklarını belirterek, “Kamuoyu hayretler içinde kalacak” dedi.

KAMUOYU HAYRETLER İÇİNDE KALACAK
Dosyaya ilişkin detay vermekten kaçınan Kılıçdaroğlu, “Kamuoyu hayretler içinde kalacak” demekle yetindi. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle südürdü: “Bu dosya kamuoyunun bir yolsuzluk sürecinin nasıl oluştuğunu, geliştiğini görmesi açısından çok ilginç. O süreci kamuoyuna anlatıp, paylaşmak, zaman zaman yapılan ve masum gibi görünen eylemlerin, hareketlerin veya kararların, süreç içinde nasıl belli bir amaca yönelik sistemli bir şekilde gerçekleştirildiğini göstermesi açısından önemli bir dosya. Sanıyorum, kamuoyu ile paylaştığım zaman Adanalılar da hayret edecekler. Böyle bir olay, nasıl bu kadar uzun süreç içinde planlanıp, belli bir noktaya getirilebiliyor, herkesin görmesini sağlayacağız.”

Kılıçdaroğlu Star Anahaber Bülteninde Uğur Dündar'a yaptığı açıklamada, "Emlak değeri bakımından Adana'nın en kıymetli bölgesinde yer alan, Devlet hazinesine ait bir arsanın hangi yollarla üçüncü kişilere aktarıldığını belgeleriyle açıklayacağını söylemişti".

Kaynak: ntvmsnbc

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ben Bunu Hak Ettim...

Bugüne kadar yazdığım en zor yazılardan biri bu.  Yanımda küçücük iki çocuk vardı maçta, sevdim onları öptüm. Hatta babası yorulmuştu da aldım onu omzuma maçı bir süre birlikte izledik. O esnada çocuğun nasıl heyecanlandığını gördüm. Bacakları kasılıyordu, boynumun sıkıştığını hissettim. Sonra bağırdı ve akabinde ellerini vücudunu titreme alacak kadar sıktı. Bu çocuk sanırım 4,5-5 yaşlarındaydı. Tam benim kızımın yaşlarında. İşte o anda aslında anlamalıydım hak ettiğimi bu belayı. Çünkü ben de çocuklarımı bu acıya götürüyorum. Onlar acıya doğru yürürken, ben her Demirspor deyişlerinde mutlu oluyorum. Her mavi-lacivert deyişlerinde mutlu oluyorum. Onlar da bana başarı videosu gönderiyorlar.   Ben böyle bir babayım işte. Çocuklarının bu tür videolarına bakıp, duygulanan mutlu olan bir babayım. Onlara mavili, armalı kıyafetler alıp ellerimle uçuruma götüren bir babayım. Tabi ki Allah belamı verecek.  Kendi isteğim dışında görev yerim değiştirildi. Ailem paramparça oldu. Ta

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 4 - Beşiktaş: 2

 Adana Demirspor varsa umut vardır. 3. kalecisi, yedek oyuncusu, sahası, tribünü fark etmez; Demirsporlu devam eder! Bugün 4-0'a getirdiğimiz maçtan iki farklı galip ayrıldık. İç sahadaki kayıpsız gidişat devam etti. 3. haftanın erteleme maçında, öncesinde hafta sonunun kaleci ve kırmız kart krizlerinin damga vurduğu, maç içinde ilk golü atan Belhanda'nın da fenalaşıp oyuna devam edemediği, 2008'li yedek kaleci, 2005'li yedek oyuncularla kadroyu tamamladığımız günde yine skor üretmeyi bildik; yediğimizden fazlasını attık. İşte kazanmanın yolu bu! Belhanda, Niang, Emre Akbaba ve Yusuf Erdoğan'la fileleri sarstık. Niang'ın dördüncü, Yusuf Erdoğan'ın üçüncü golleri oldu. Bu lige damga vuracağımızı biliyorduk; öyle olmaya devam ediyor.