16 Aralık 2008

SAHİPSİZ İHTİYAR...

Ali Hoşfikirer'in 3 yıl önce yazmış olduğu köşe yazısı.mavilacivert.com'da okudum ben de ilk defa,paylaşmak istedim.

''Demirspor’u kurumsallaştıramadılar. ‘KURUMSALLAŞSIN, KENDİ AYAĞI ÜZERİNDE DURSUN’ istemediler… ‘BÜYÜSÜN, GELİŞSİN, SİSTEMİNİ OLUŞTURSUN, DEVLEŞSİN’ i arzulamadılar !
Hep birilerine ihtiyaç duyan,can çekiştiğinde de ‘SERUMU’ uzatan ilk kendileri olsun istediler. Sevmeseler de ‘SEVER’ görüntüleri verdiler. Güçlenir, ona buna avuç açmaz, kendi kendine yeterek ekonomik özgürlüğüne kavuşursa; ‘BABA BAŞKAN’, ‘BÜYÜK BAŞKAN’, ‘EFSANE BAŞKAN’ diye omuzlarda taşınmanın, alkışlanmaların sona ereceğini bildikleri için, bir arpa boyu yükselsin istemediler… ‘KÜÇÜK OLSUN BİZİM OLSUN’ deyip, oldu bittiye getirilen ‘İNDİR KALDIR’ lı genel kurullar sonrasında, göreve getirilen, yetersiz bilinçsiz atama yöneticilere günü kurtaran,denetimden yoksun destekler sunarak, göz boyamacılığıyla, belirsiz bir rota da yönlendirilip durdu… Umursamaz gözükmelere, önemsemezmiş gibi davranmalarına karşın, ne hikmetse ‘VAZGEÇİLMEZ’ olan Demirspor 65 yaşını geride bırakıyor, ama hayırsız çıkan evlatlar yüzünden sokağa terk edilmiş ‘SAHİPSİZ İHTİYARLAR’ dan hiç farkı yok. Ne bir birikimi, ne de dikili bir ağacı var. ‘İYİ BİR İÇ GÜVEYSİ’ de denilebilir bu görüntünün tanımına.''
_________________

1 yorum:

Anonim dedi ki...

iyi güzel yazmışta Ali Hoşfikirer ne yapmış Adana futbolu adına o dönemler sadece başkanların çabasıyla iki Adana takımında şampiyonluk kazanmış,çıkmış mı Adana dışına geçmişmi torosları Adana futbolunu başka bir kulüpte layıkıyla temsil etmişmi,kendi büyümüşmü,kurumsallaşma adına bir zamanlar yetkili olduğu Adana futboluna neler katabilmiş?