Ana içeriğe atla

Demir Meleğimiz Seda, İstanbul'da...

Adana'daki elemeleri geçerek Türkiye Finallerine kalma hakkı kazanan Adana Demirsporumuzun gururu Seda, bugün İstanbul'da başlayan ve 4 gün sürecek yarışlarda yer alacak.

Seda, 15-16 yaş kategorisinde 50 metre serbest ve 50 metre kelebek yüzecek. Federasyona bildirilen verilere göre Seda;

Serbest > 30:01
Kelebek > 36:19

yüzmüş son seçmelerde.

Yarışmalar, bizim "Yenilmez Armada" olduğumuz zamanlardaki ciddi rakiplerimizden Galatasaray'ın havuzunda yapılacak. Seda, umuyorum ki, zamanında o havuza, İstanbul'a, bir çok kez gidip her seferinde başarının verdiği mutlulukla dönen Muharrem Abisinin ve arkadaşlarının ruhunu hissedecek.

Statüye gelecek olursak; yarışların en önemli özelliği Türkiye Şampiyonlarının belli olacak olmasının yanısıra, Milli Takım seçmelerinin de yapılacak olması. Seda'nın kategorisinde, Yunanistan-Serez'de yapılacak uluslararası yarışlar için milli takım seçilecek. "İlk dörde giren yüzücüler arasından 2 yarışma toplamında her branşta en fazla fin puanı toplayan yüzücüler"in seçileceği bildirilmiş federasyon tarafından. Neden olmasın diyorum açıkcası. Ancak bir yandan da, Seda'nın orada kazanmasa bile yarışıyor oluşunun büyük mutluluğunu duyuyorum içimde.

Program açıklandı bu arada. Seda, 19 Aralık Cuma sabahı 50m kelebek ve 21 Aralık Pazar sabahı 50m serbest seçme yarışlarına katılacak. Elemeyi geçerse aynı gün 17:00'da final yarışına çıkacak. Tüm program aşağıda yer alıyor. İlk günün starting line-upları açıklandı ancak henüz diğer günlerinki belirlenmiş değil.

Yüreğimiz Seda'yla olacak Cuma ve Pazar günü...Bir delilik yapar Ankara'dan atlar gideriz hatta belki...Dur bakalım...Şimdilik söyleyeceğimizi söyleyelim...

Yarın sabah o havuza girerken Seda, gözlüklerini takıp, suya baktığında, o bildik klor kokusu ve o bonenin altından gelen tuhaf insan uğultuları arasında artık aklından, önündeki kulvardan başka hiçbir şey geçmez hale gelmişken, yalnızca hisset...Senin abilerin, zamanında o havuzların içinden aynı senin gibi hep gururla ve hep başı dik çıktılar...O havuzlar, göğsündeki armayı çok iyi tanırlar Seda. O havuzlar, göğsündeki armanın önünde yıllarca el pençe divan durdular çünkü...Sen, o armanın çocuğusun, mavi suların efendilerinin, yenilmez armadanın...O yüzden;

Arman için !
Rengin için !
Bizim için yüz Seda !

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Ağlattın beni Vertumnus, Allah kahretmesin seni...
yavuzy dedi ki…
demir melek seda, ooleeey...
Semt Aşığı dedi ki…
ya ben anadolu yakasındayım gelirseniz haberim olsun.Pazar günü büyük olasılıkla izlemeye gideceğim.
göktuğ dedi ki…
Seda kardeşimiz müsabakalarda Demirspor adına yarışabilmek için , antremanan havuzunu kaybetme pahasına eski takımından ayrılmayı gözealacak kadar cesur bir sporcu. Yüreğini , cesaretini ortaya koyacağından şüphem yok. Başarılar...
Adsız dedi ki…
gözLerim doLdu be:. YÜRÜ BE SEDA KIZ !! MAVİ'NİN RUHUNLA YÜZ !!

Bu blogdaki popüler yayınlar

NE OLDU SİZE?

En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bu bir tribün yazısıdır. Tribünlere yazılmıştır. Demirspor tribünlerine.  Sasa Polyester Sanayi A.Ş.  Baştuğ Metalürji San. A.Ş.  Beyteks Tekstil San. Tic. A.Ş.  Elita Gıda San. Tic. A.Ş.  Abdioğulları Plastik Ambalaj San. A.Ş.  Dioki Petrokimya San. A.Ş.  Güney Çelik Hasır ve Demir Mamulleri San. Tic. A.Ş. Bu şirketler ISO kayıtlarına göre Türkiye’nin en büyük 300 firması içinde Adana’da faaliyet göstermekte olanlar.  Bu şirketlerden bir tane forma reklamı aldık mı?  Stad sponsorluğu?  Ne bileyim altyapı desteği?  Kim takımı fonluyor?  Murat Sancak ve ilişkili şirketleri, çevresi vesilesi ile kulübe kazandırdığı sponsorlar.  Adana bu, Demirspor bu. Bunu unutmamak gerekir. Ben Murat Sancak’ı bir başkan, bir ağabey olarak çok seviyorum ve çok takdir ediyorum. Kulübümüz üzerindeki emeklerini asla yok sayamam. Benim diyen Adanalıdan, benim diyen Demirsporludan daha fazla katkısı var kulübe.  Bugün dünya yıldızı futbolcu alırız almayız ama bekley

Adana Demirspor: 3 - Sivasspor: 0

Geçen sezonun tersine bu yıl süper bir başlangıç yaptık; üçer gollü, iki de iki. Geçen sezon Giresun'a karşı deplasmanda, Sivas'a da içeride can sıkıntısı yenilgiler almıştık. Onları da düşününce ayrı bir güzellik oldu... Böylece ilk kez Süper Lig'e iki galibiyetle başlamış olduk. Pazartesi maçlarıyla kesinleşecek olsa da yine ilk kez Süper Lig'te birinci sırayı gördük.  Takım cumartesi akşamı makine gibi çalıştı. Oyunu sürklase etti. Genelde sezon başı klişelerinden olan "henüz takım oturmadı/hazır değiliz" mazereti bu sene bize uğramamış oldu. Aynı teknik adam ve tamamen değişmemiş kadronun bunda payı büyük. Vargas'ın yokluğunda 11'e yerleşen Belhanda şansını iyi kullanıyor. Onyekuru-Akintola ile desteklenmiş hücum hattı iyi işliyor. Genelde maçlarda gol yeriz ama bu kez rakibe kaleyi kapattık, o açıdan da iyi bir performans oldu.  Geçen sezondaki çıtayı yukarı taşımak için mücadeleye devam!

İsviçre, Demirsporludur !

Şefik Abi'den beklediğim fotoğraflar flickr'ına düştü. Bizimkiler, Cenevre'de kamp kurmuş durumdalar. İlk maçın içinden ve dışından görüntüler harika. Adana Demirspor, her yerde! Elinize, ayağınıza sağlık hepinizin. Harikasınız! İsviçre, Demirsporludur! O kadar!