Ana içeriğe atla

Yeni Hocamız : Tekin İncebaldır

Dün Metin Yıldız'ın gidişinin ardından takımın başına Kubilayhan Yücel'in geldiği haberi ulaşmıştı. Kubilayhan Yücel, genel menejer olarak görevlendirilmiş, teknik direktörümüz Tekin İncebaldır olmuş. Düzeltelim...

(Fotoğraf, Tekin İncebaldır'ın Ceyhanspor'a gittiği dönemden...)

Yorumlar

Adsız dedi ki…
Tekin'in futbolculuk dönemine tamam ama teknik direktörlükte adı bile geçmedi.Keşke başkanımız baştan böyle başlasaydı da hiç olmazsa gençleri izleme fırsatımız olurdu. Şimdi 30'lu yaşlardaki futbolcu döküntülerini izlemek zorunda kalıyoruz, onlar da amatör takımları bile yenemeyip sonra da çok yorgun oldukları için antremana dahi çıkmıyorlar.
Adsız dedi ki…
Problem surada...Takim ici dengeler yonetim bazinda saglanmis degil.Tekin'in mevcut futbolculara otorite saglama sansi yok.
Zaten oyle bir yetenegi de yok.
Hicbir zaman hocalik benim hakkim,su futbolcularla,su taktik ile ben Demirspor'u hedefe gotururum demedigi gibi,gunumuz kosulunda bu kadar dengesizlik icinde benim basarili olmam mumkun degil,koseye SIKISINCA beni hoca yapiyorsunuz istemiyorum dememistir.
Fikir beyan etmedigi icin ,hep kacak gurestigi icin ,yonetimsel nedenlerin yaninda kendi bireysel nedenleriylede isi cok ama cok zor.
Adsız dedi ki…
Tekin'in saçlar beyazlamış, göbek de biraz daha genişlemiş. Tekin denince zihnimde hep o 80'li yıllardaki Tekin canlanırdı. N'aptın be Vertumnus? Kafamdaki eski Tekin imajını bozdun, hayatın gerçeğini taa yüzümüze çarptın.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!