Ana içeriğe atla

Yeni Bir Rezalet...

Kötü giden yılın yeni olayı: Futbolcular dün antremana çıkmadılar. "Yorgun" olduklarını söylemişler. Metin Yıldız hocamız duruma şaşırmış, şehir dışından verdiği beyanata göre herhangi bir sorun yokmuş!

Mevzuunun para olması, kuvvetle muhtemel. Disiplinsiz bir takımın tipik davranışlarından...

Asıl sorun, bize sezon başında "Tam Bağımsız Adana Demirspor" özlemimizin gerçekletiğini düşündürten ama attığı her adımla hayalkırıklığına uğratan yönetimin düştüğü zaaf. Alttan alta Aytaç Durak'a yaklaşmaya-yanaşmaya çalışan bir stratejinin yeni adımı...

Renklere-logoya-taraftara saygısız, amaçsız bir yönetim, bizi eli ayağı bağlı şekilde köşeye sıkıştırıyor.

Bu oyuna karşı taraftarın inisiyatif alma zamanı geldi de geçiyor.

Yorumlar

Onur BİÇER dedi ki…
Üzülerek söylemeliyim ki yeni yönetimimiz Aytaç DURAK'tan aslında hiç uzaklaşmadı gibi geliyor bana. Kendini uzaklaştıran Aytaç DURAK'tı bence. Belediye Başkanı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı, Adana'nın her şeyi vs. vs. benim anlatmaya çapımın yetmeyeceği o zat bu yönde tek bir adım atsaydı bugüne kadar çoktan adamın elleri öpülmüştü. Ayrıca öpülmeye çalışılmış mı eli, bunu mevcut yönetimin vicdanına bırakıyorum. Aytaç DURAK kendisini taraftara bir unutturabilseydi, hemen hatrlatacaktı yerel seçimler öncesinde. Ama kimse buna hala cesaret edemiyor. Edemesinler de zaten.

Futbolculara gelince, yönetimin ne kadar iyiyse futbolcun o kadar düzgündür. Balık baştan kokarmış. İş tabana gelene kadar muhakkak bozukluk vardır.

Bir de olaya olumlu tarafından bakalım. Adamlar 10 gün boyunca "çok aşırı çalışıp" Afyon karşısında döküldüler. Bu hafta maça dinç çıkarlar böylece. Yeneriz.

Peki biz ne yaparız, güleriz ağlanacak halimize.
Semt Aşığı dedi ki…
Futbolcunun idmanı kendisi için yapılan bişeydir.Neden bu boykotları böyle yapıyorlar anlamıyorum?Maçta 1 dk. grev yapmıştı ispanyada geçen sene.Aynısını yap.İdamana çıkma da ne demek?

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez!