Ana içeriğe atla

Taraftara (ya da anlayana!!!) Sesleniyorum

Ben takımımla gurur duyuyorum.

Aslanlarım çıktı, gitti denilen maçı geri getirdi. (Maç niye gitti diye soran yok tabi!!!)

Sonra Turgutlu bu sene iyi kadro kurdu. Baksanıza bizim de üstümüzde. Neden üzülüyorsunuz, bre cahiller, bre vefasızlar.

İki hafta önce 10 günlük rehabilitasyon süreci sonunda çıkılan Afyonkarahisarspor maçında benim takımım Alanyaspor'dan 2 tane fazla atardı, en az 6 olurdu o maç. Ama hakem bizi engelledi. Biz dört dörtlüktük.

Metin Hocamız hatlar arsında bağlantıları iyi kuran, sadece golü düşünen, presle rakibi boğan, takımı defansa çekmeyi aklına dahi getirmeyen, maç içinde çeşitli varyasyonlarla oyunu renklendirmeyi bilen bir hoca. Ama şans bizden yana değil. Biz futbolun gereklerini yapıyoruz. Şansımız tutmuyor.

Öte yandan ne hakla kızarsınız takıma. Bu takım kamp yapmadan lige girdi. O esnada diğer takımlar kamptaydı. Ne kadar zaman geçerse geçsin (bu süre bir tam sezon da olabilir) o takımlar bizden daha fazla çalışmış olacak. Bu gerçek önümüzdeyken, hocamız kendi kellesini koydu ortaya, 5 ve katları kadar süre istedi bizden. Daha 5 in 2 katını yeni bitirdik. Vay anam hoca şöyleymiş de böyleymiş. Bu mu sizin hocaya güveniniz, bu mu sizin sabır eşiğiniz?

Bu takımdan desteğinizi esirgemeyiniz. Metin Hoca'yı baş tacı ediniz. Yönetime şükrediniz.
Not: Yukarıda yazılanların hiçbirinin gerçek hayattaki kişi ve olaylarla ilgisi bulunmamaktadır. Laf olmuş, torba dolmuştur.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Beşiktaş: 3 - Adana Demirspor: 3

 Demirspor bu; her an her şey mümkün. Oyuncular değişse de hem dibe vurup hem son saniyeye kadar heyecan yaşatmak geleneği değişmiyor.  İstanbul'da İnönü'de 3-0'dan maç çevirmek büyük iş. Takımın gerçek gücünü gösterdiği, belki de sezona merhaba dediğimiz maç oldu... Balotelli beklediğimiz patlamayı yaptı; İstanbul' da olması tesadüf değil. İlk yarıda acemice hatalar, Sinan ve Ferhat'ın dağılması, rakibin dalga dalga gelişini durduramamak can sıktı. Aslında kötü değildik ama rakip çok iyi başladı. İkinci yarı başında 3. Golü de yiyince moraller bozuldu. Ama işte Demirspor bu! Yaptı yapacağını... Rakibin oyuncu değişikliklerini lehimize çevirdik. 60. Dakikadan sonra Vargas ve Balotelli'nin şutları son dakikaya kadar umudu taşıdı. Assombalonga'nın dokunuşuyla 1 puana uzandık. Tebrikler, teşekkürler takım; devamı gelsin... 

Karagümrük: 4 - Adana Demirspor: 0

 Kötü başladığımız lige daha da kötüye giderek devam ediyoruz. Çok net bir yenilgiyle gerçeğin tokatını yedik: Sorun Samet Aybaba'da değildi.  Balotelli'yi kontrol altında tutsun diye gelen İtalyan hoca, 15 günde takımı daha iyi hale getirmek yerine tamamen dağıtmış. Çok kötü bir oyunla farklı bir yenilgi aldık ve umarım bu alınan yanlış kararların geri dönüşü için bir dönüm noktası olur. Bir kişinin keyfiyle takım yönetilmez! 

Hajduk Split, Strum Graz...ve Livorno

Adana Futbolu kitabında kısaca bahsetmiştik. Adana Demirspor, taa '50'li yıllarda Adana'da Avrupalı takımları misafir etmiş, kendi de eski kıtaya misafir edilmişti. Hajduk Split, Strum Graz, Beogradski bunlardan bir kaçıydı... Hajduk'un uzun süredir gol yememesiyle ünlü kalecisi Beara, Met Ahmet'in şutuyla avlanmıştı. Yine Uluslararası Demiryolları Futbol Şampiyonası için karma ekipler, Adana seyircisinin önünde boy göstermişti. Demirspor da Yugoslavya, Bulgaristan, Almanya, İran ve Suriye gibi ülkelere maçlar yapmaya gitmiş ve orada Türk Futbolu'nu temsilen bulunmuştu. O yıllarda yabancı ekiplerle oynanan maçların ne kadar nadir olduğunu, ulaşım ve iletişim imkanlarının sınırlılığını hayıtlayacak olursak, ne kadar büyük bir işe imza atıldığı daha net ortaya çıkar. Adanaspor'un 1981'de UEFA Kupası'nda oynadığı son maçtan beri, Adana'ya milli takımlar haricinde ilk kez Avrupalı bir ekip geliyor. İtalya Seria A'dan, gönlümüze yakın, Livorno. İ